15.4%
66.7%
21.9%
25.7%

Οι Θαλασσόλυκοι βρέθηκαν πολύ κοντά να σπάσουν το αήττητο των Heat B.C. δεν τα κατάφεραν αφού  στο τέλος έγινε η ανατροπή και έτσι οι Heat πανηγύρισαν το 9 ροζ φύλλο τους με 45-47.MVP του αγώνα ο Αρβανιτάκης με 19 πόντους,13 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνημα με τρίποντο ο Λέντζος Φ και με δίποντο ο Λέντζος Γ. για το  5-0 .Σερί 0-8  για τους Heat και το 5-8 με 2/2 βολές και τρίποντο του Αρβανιτάκη και με τρίποντο του Κοκκαλίδη.Σουτ με  ταμπλό ο Βασιλακόπουλος και το 7-8 .Κοκκαλίδης και το 7-11 με το 2 τρίποντο του.Ο Τεντόμας με λει-απ έκανε το 9-11 για τους Θαλασσόλυκους.Σουτ από την γωνία και το καλάθι ο Λαβάζος για το 9-13.Ασίστ του Λέντζου Γ και το καλάθι ο Λέντζος Φ για το 11-13.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Γιορνταμιλάκης έγραψε το 11-15 και το δεκάλεπτο τελείωσε 15-15 με καλάθια του Λέντζού Γ και Λέντζου Φ.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κοκκαλίδης με τρίποντο έγραψε το 15-18 για τους Heat.Με 2/2 βολές του Λέντζου Γ και το λει-απ του Τεντόμα Ν για το 19-18.Τα 2 τρίποντα του Αρβανιτάκη και το σουτ από την γωνία του Γιορνταμιλάκη για το 19-26. Ο Βασιλακόπουλος μείωσε με σουτ σε 21-26 για τους Θαλασσόλυκους.Τρίποντο και με σουτ του Γιορνταμιλάκη και άλλο ένα τρίποντο του  Αρβανιτάκη για το 21-34.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 26-34 με 5 πόντους του Τεντόμα.

Τρίτο δεκάλεπτο και με λει-απ ο Τεντόμας μείωσε σε 28-34.Ασίστ από τον Αρβανιτάκη και το Ηοοκ του Λαβάζου για το 28-36.Ανατροπή και οι Θαλασσόλυκοι πέρασαν μπροστά 38-36 με 7 πόντους του Τεντόμα,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι ο Λέντζος Γ και με 1/2 βολές του Βασιλακόπουλου.Ισοφάρισε με 2/2 βολές ο Αρβανιτάκης και το δεκάλεπτο έκλεισε με 40-38 με 2/2 βολές του Λέντζου Γ.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Λέντζος Γ με 1/2 βολές του έκανε το 41-38. Ο Νικολάου με 1/2 βολές και ο Κοκκαλίδης με σουτ για την ισοπαλία 41-41.Το τρίποντο του Τεντόμα έκανε το 44-41 για τους Θαλασσόλυκους Με γκολ φάουλ του Νικολάου ισοπαλία 44-44 με τον MVP  Αρβανιτάκη να βάζει το τρίποντο νίκης  για το 44-47(1:30)από τα 9 μέτρα .Ο Τεντόμας με 1/2 βολές(1:07) έκανε το 45-47,με τον Τεντόμα (0:13)να χάνει την ευκαιρία να στείλει τι ματς στην παράταση στο τελευταίο σουτ.Λαβάζος στις βολές (0:3,5) άστοχος πήρε όμως το επιθετικό ριμπάουντ και η νίκη για τους Heat B.C.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κοκκαλίδης με 11 πόντους ,8 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο, ο Γιορνταμιλάκης με 9 πόντους,10 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα και  ο Λαβάζος με 4 πόντους ,11 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Τεντόμας με 22 πόντους ,11 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα, ο Λέντζος Γ με 11 πόντους και 12 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα,ο Βασιλακόπουλος με 5 πόντους και 13 ριμπάουντ και ο Λέντζος Φ με 7 πόντους 2 ριμπάουντ 4 ασίστ  και 2 κλεψίματα.