12.5%
63.6%
32.0%
30.8%

Ευρεία νίκη για τους the Saints κόντρα στους Buzzer Βγείτερ. Oι κιτρινόμαυροι το πάλεψαν για ένα ημίχρονο, η συνέχεια όμως ήταν δυσανάλογη και το ματς έληξε 53-28.

Ο Δαγκλής έκανε τρομερό πρώτο δεκάλεπτο μετρώντας 6 από τους 8 πόντους της ομάδας του και μία ασίστ. Ο ίδιος με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ, όμως ο Τανός μετά από επιθετικό ριμπάουντ ισοφάρισε και ο Σεπέτης έγραψε το 2-5 από τα 6,75. Ο Δαγκλής σκόραρε και πάλι όμως ο Μόρφος απάντησε για το 4-9. Ακόμα ένα σουτ του Δαγκλή και στην επόμενη φάση έβγαλε ωραία πάσα στον Καλογερόπουλο για το 8-9. Με βολές του Τανού το δεκάλεπτο έληξε 8-11.

Οι «Άγιοι» ξεκίνησαν με τρίποντο του Τσατσαρούνο, ωστόσο το ματς έγινε 11-13 μετά από καλάθι του Γαλανά ύστερα από ωραία προσποίηση. Ένα σερί 6-0 για τους Saints, το οποίο ξεκίνησε με το λέι απ του Λαζαρίδη. Στο διάστημα αυτό ο Βαρλάμης μπλόκαρε αντίπαλό του. Σειρά των Buzzer Βγείτερ για σκοράρισμα με highlights το τρίποντο του Σεπέτη και για το 17-17.(20-19)

Το ημίχρονο ξεκίνησε με 2 πόντους του Γαλανά. Εκεί άρχισε ακόμα ένα σερί 6-0 για τους Saints. Στο διάστημα αυτό ο Νιάρχος φιλοδώρησε μία τάπα και σκόραρε ένα ωραίο ντράιβ. Ακόμα δύο πόντοι του Γαλανά(26-23) και συνέχεια με τάπες αμφίδρομα. Μία Καλογερόπουλος, μία Μόρφος. Οι Άγιοι βρήκαν άμεσα πάλι σκορ με τρίποντο του Λαζαρίδη αυτή την φορά.(29-23) Το δεκάλεπτο έληξε 35-25 με τρίποντο του Μάρκου.

Οι Buzzer Βγείτερ δεν είχαν ψυχικά αποθέματα και αντοχές και το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν πλέον τυπικό. Παρόλο που ξεκίνησαν με τάπα του Μόρφου, ο Καλογερόπουλος σκόραρε ένα τρίποντο και τρεις ακόμα πόντους πρόσθεσε ο Βαρλάμης για να πάει το σκορ 41-25. Το ένα καλάθι ήταν από ωραία ασίστ του Νιάρχου.Μία βολή από τον Δημητρακόπουλου και νεό σερί 6 πόντων από τους Saints περιλάμβανε ωραίο κλέψιμο και αιφνιδιασμό του Καλογερόπουλου. (47-26) Ο Σεπέτης πάσαρε ωραία στον Δημητρακόπουλο, για το τελευταίο καλάθι των Buzzer Βγείτερ στο ματς, κάνοντας το σκορ 47-28. Δια χειρός Κοντόπουλου, Δαγκλή και Νιάρχου το τελικό σκορ έγινε 53-28.

Και οι 9 παίκτες των Saints σκόραραν, όμως ο Δαγκλής έκανε double double με 12 πόντους, 10 ριμπάουντς, 3 ασίστς, 3 κλεψίματα.