20.0%
46.2%
48.5%
25.0%

Ματσάρα στο πολυκλαδικό μεταξύ της Νίκαιας και των Tomahawks, με νικητές τους δεύτερους με σκορ 69-79. MVP του αγώνα ήταν ο Κορωνιός με 28 πόντους ,7 ριμπάουντ,4 ασίστ ,5 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στην πρώτη περίοδο είχαμε πάρτι από Σιμιντζή και Κοτσοβόλη, αλλά από την άλλη οι Tomahawks δεν έμειναν και άπραγοι. Κορωνιός και Παπακωνσταντίνου έγραφαν το 0-4, για να απαντήσει σε 5-4 ο Σιμιντζής με 5 δικούς του πόντους. 0-5 από Παπακωνσταντίνου και Αυγέρη για το 5-9, καλάθι ο Κοτσοβόλης για το 7-9 και απάντηση από τον Κάρλος για το 7-11. Σιμιντζής και Κοτσοβόλης έβαλαν μπροστά τη Νίκαια με 14-11, για να απαντήσουν με 0-4 οι Παπακωνσταντίνου και Σάρδης (14-15). Το τελικό 18-15 της περιόδου γράφτηκε από μια βολή του Σιμιντζή και ένα καλάθι του Κοτσοβόλη.

Και στη δεύτερη περίοδο συνεχίστηκε η τρομερή επίδοση των δύο ομάδων επιθετικά, με τους Tomahawks να τα πηγαίνουν ελάχιστα καλύτερα στο δεκάλεπτο και να παίρνουν προβάδισμα στο τέλος. Ο Κάρλος έγραψε το 18-17 και ο Κοτσοβόλης απάντησε με τρεις πόντους για το 21-17. Καλάθι ο Κορωνιός για να μειώσει σε 21-19 και 4-0 από Σιμιντζή και Χατζηαντωνίου για το 25-19. Ο Κορωνιός απάντησε γράφοντας το 25-22, με τον Καϊτατζή να βάζει ξανά μπροστά με δύο κατοχές τη Νίκαια (27-22). Σε 27-24 μείωσε ο αρχηγός της ομάδας (Γώγολος) και απάντησε ο Σιμιντζής για το 29-24. Ο Αυγέρης μείωσε με δύο βολές σε 29-26 και ο Καϊτατζής έβαλε ξανά καλάθι για το 31-26. Ο Αυγέρης μείωσε ξανά στους τρεις (31-28) και ο Κοτσοβόλης έστειλε ξανά στους 5 το ματς (33-28). Κάρλος και Κορωνιός έκαναν ένα 0-4 για το 33-32, με τον Κοτσοβόλη να απαντάει (35-32) και τους Tomahawks να τρέχουν άλλο ένα 0-4 και έγραψαν το 35-36. Ξαναπηρε προβάδισμα η Νίκαια με τον Κοτσοβόλη (37-36) και τρίποντη απάντηση ο Κορωνιός για το 37-39. Ισοφάρισε ο Κοτσοβόλης σε 39-39 και ακολούθησε ένα 0-4 από Χατζηαντωνίου και Αυγέρη για το 39-43. Το τελικό 31-41 του ημιχρόνου γράφτηκε από τον Κοτσοβόλη.

Στην τρίτη περίοδο οι Tomahawks ανέβηκαν αμυντικά και κράτησαν τον καλό επιθετικό ρυθμό τους με αποτέλεσμα να παίρνουν μια πολύ καλή διαφορά που τους έλυσε τα χέρια. Ο Σιμιντζής ισοφάρισε σε 43-43 και ακολούθησε ένα 0-10 δια χειρός Κορωνιού για το 43-53. Καλάθι ο Καράς για το 45-53 και 0-6 από Αυγέρη και Κορωνιό για το 45-59. Μια βολή του Κοτσοβόλη για το 46-59, τρίποντο ο Παπακωνσταντίνου για το 46-62 και άλλη μια βολή ο Κοτσοβόλης για το 47-62. Ο Γώγολος έγραψε το 47-64, ο Κοτσοβόλης έβαλε ακόμα μια βολή για το 48-64 και ο αρχηγός άλλο ένα καλάθι για το 48-66. Σε 50-66 μείωσε ο Βλάσης και ακολούθησαν και 4 πόντοι ακόμα από Καϊτατζή και Χατζηαντωνίου για το τελικό 54-66 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Tomahawks δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα. Η Νίκαια έριξε τη διαφορά μέχρι τους 7, αλλά οι Tomahawks είχαν απαντήσει και πήραν τη νίκη χωρίς άγχος. Ο Κοτσοβόλης έγραψε το 56-66,ο Κουμπαράκης απάντησε κάνοντας το 56-68 και και ο Καϊτατζής έριξε ξανά στους 10(58-68). Ένα 0-4 από Αυγέρη και Παπακωνσταντίνου για τι 58-72 και απάντηση με 6-0 η Νίκαια με τους Σιμιντζή και Καϊτατζή για το 64-72. Ξανά στους 10 έστειλε το ματς ο Αυγέρης (64-74) και μειωσαν στους 7 οι Νικαιώτες με τους Κοτσοβόλη και Σιμιντζή (67-74). Εκεί το πήρε προσωπικά ο Κορωνιός, έκανε ένα 0-4 και πήγε το ματς στους 11(67-78) και ουσιαστικά καθάρισε τη νίκη. Ο Σιμιντζής μείωσε σε 69-78 και λίγο αργότερα ο Παπακωνσταντίνου έβαλε μια βολή για το τελικό 69-79 του αγώνα.

Πέρα απο τον Κορωνιό ,αρκετή βοηθεια για τη νίκη έδωσαν και οι Κάρλος , Αυγέρης και Παπακωνσταντίνου για τους Tomahawks. Για τη Νίκαια ματσάρα έκαναν οι Κοτσοβόλης και Σιμιντζής.