17.4%
53.3%
34.1%
35.7%

Στο κλειστό των Αγίων Αναργύρων το βράδυ της Παρασκευής βρέθηκαν δύο ομάδες με διαφορετίκο κίνητρο η κάθε μια, Desperado και The Saints με το ματς να είναι ντέρμπυ για ένα ημίχρονο και τους πρώτους να διατηρούν το αήτητό τους νικώντας με 74-53 έχοντας σε πολύ καλή ημέρα τον Σεφέρη και τον Καραλή.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού φάνηκε ότι οι The Saints θα μπορούσαν να βάλουν δύσκολα στους γηπεδούχους με τον Σεφέρη και τον Καραλή απ την μια και τον Καλογερόπουλο απ την άλλη να σκοράρει το 1ο δεκάλεπτο ελήξε 16-17 υπέρ των The Saints.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η κατάσταση δεν άλλαξε και πόλυ με τους The Saints να έχουν το προβάισμα στο μεγαλύτερο μέρος της περιόδου με μεγαλύτερη διαφορά το 22-26 με καλάθι του Δαγκλή πριν ξεκινήσουν ένα ξέσπασμα οι Desperado για να πάνε στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 33-28.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι Desperado πάτησαν το γκάζι σφίγγοντας την άμυνά τους με τον Σεφέρηη να χτυπάει στον αιφνιδιασμό  και τον Βαβίζο να βοοηθάει ειδικά στην αρχή έφτασαν την διαφορά ακόμα και στους 20 πόντους με το 50-30 και τους Saints να μην μπορούν να ακολουθήσουν σε αυτό το ρυθμό και το δεκάλεπτο να κλείνει στο 53-35.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο όλα έδειχναν πως αν δεν άλλαζε κάτι δραματικά στη ροή του αγώνα οι Desperado θα κέρδιζαν άνετα οπως και έγινε στο 4ο δεκάλεπτο είδαμε ανοιχτό και ωραίο μπάσκετ και απ τις δύο ομάδες σε ένα πολύ παραγωγικό δεκάλεπτο με την διαφόρα να κυμαίνεται λίγο πάνω ή λίγο κάτω απ τους 20 πόντους με τον Καραλή τον Στάθη να χει πολύ θετική παρουσία και τον Τσατσαρούνο για τους The Saints και το παιχνίδι να τελειώνει στο 74-53.

Απ τους νικητές ο Σεφέρης είχε 20 πόντους και ο Καραλή ο Αριστείδης 15 πόντους και τον Πουσπουρίκα να χει 7 πόντους και 10 ριμπάουντ.Για τους The Saints ο Καλογερόπουλος και ο Δαγκλής είχαν από 12 πόντους, ο Τσατσαρούνος είχε 10 πόντους και 10 ριμπάουντ και ο Βαρλάμης πρόσθεσε άλλους 10 πόντους.