15.6%
26.7%
30.5%
38.1%

Ο καταπληκτικός Κάκαρης  MVP τα έκανε όλα για τους Κένταυρους,  με 27 πόντους ,10 ριμπάουντ,5 ασίστ,5 κλεψίματα και 1 εντυπωσιακό κόψιμο.Οι  Κένταυροι κέρδισαν με 56-55 τους μαχητικούς Athens Supergrungers που βρέθηκαν μπροστά στο σκορ 53-51 τρία λεπτά πριν το φινάλε.

Ο Ντζιλέπης με λει-απ έκανε το 2-0 για τους Athens .ο Κακαρής με 2 τρίποντα και ο με 4 πόντους ο Αδαμάκης για το 2-10.Μείωσε ο Θεοδώρου με σουτ για το 4-10.Ο Κάκαρης με γκολ φάουλ έγραψε το 4-13 για τους Κένταυρους.Σκόραρε με σουτ ο Κατσαμπάνης  το 6-13 για τους Athens Supergrungers.Ο Παππάς σκόραρε από την ασίστ του Κακαρή το 6-15.Με λει-απ ο Κατσαμπάνης έκανε το 8-15.Ο Κακαρής και ο Παππάς έγραψαν το 8-19.Ο Χριστόπουλος με 6 πόντους μείωσε 14-19.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 14-23 με σουτ ο Μανώληκας και με καλάθι ο Αδαμάκης .

Δεύτερο δεκάλεπτο ο Θεοδώρου με 1/2 βολές  και ο Χριστόπουλος  με σουτ μείωσαν σε 17-23 για τους Athens . Με λει-απ ο  Λουρανδάκης σκόραρε το 17-25 για τους Κένταυρους.Με σερί 8-0  ισοπαλία 25-25 με 7 πόντους ο Θεοδώρου και 1/2 βολές ο Αϊβαλιώτης .Ο Αδαμάκης 2/2 βολές και ο Παππάς με 1/2 βολές για το 25-28.Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-28 με καλάθι ο Αϊβαλιώτης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ.

Τρίτο δεκάλεπτο και με τρίποντο ο Τσιντιρής έκανε το 27-31.Με σουτ σκόραρε ο Χριστόπουλος  για το 29-31 για τους Athens.Ο Κάκαρης έγραψε το 29-35 με 4 πόντους.Ο Ντζιλέπης σκόραρε με σουτ για το 31-35.Με τρίποντο ο Αδαμάκης το 31-38 . Για να μειώσει με τρίποντο ο Κούρτης και ο Θεοδώρου με 1/2 βολές για το 35-38.Ξανά ο Κάκαρης με κλέψιμο και λει-απ και με τρίποντο έγραψε το 35-43.Απάντησαν με σουτ ο Κούρτης και τρίποντο ο Σταθόπουλος για το 40-43.Ο Λουρανδάκης  σκόραρε με λει-απ από την ασίστ του Κάκαρη για το 40-45.Ο Σταθόπουλος την ασίστ και το καλάθι ο Χριστόπουλος  για το 42-45.Με καλάθι ο Κάκαρης και με σουτ ο Παππάς έγινε το 42-49. Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 46-49 με 4 πόντους ο Αϊβαλιώτης .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Αϊβαλιώτης με σουτ με τρίποντο ο Ντζιλέπης για το 51-49 για τους Athens.Ισοφάρισε ο Κάκαρης με φόλοου 51-51.Ο Σταθόπουλος  την ασίστ και το καλάθι ο Κατσαμπάνης 53-51.Ο Κάκαρης ισοφάρισε με 2/2 βολές 53-53 και ο Μανώληκας με 2/2 βολές για το 53-55(2:27).Άστοχες οι ομάδες για 2 λεπτά και φτάσαμε στα τελευταία (0:30) ο Κακαρής σκόραρε με 1/2 βολές για το 56-53.Ο Κούρτης με σουτ πατώντας την γραμμή του τριπόντου(ο διαιτητής είδε ότι πατούσε την γραμμή)(0:40)έγραψε το 56-55.Οι Κένταυροι αστόχησαν με τον Κάκαρη και οι Athens στην τελευταία τους επίθεση έχασαν την ευκαιρία να κλέψουν το ματς.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα με double -double ο Αδαμάκης με 11 πόντους και 10 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Λουρανδάκης με 4 πόντους και 7 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Χριστόπουλος με double -double 12 πόντους ,13 ριμπάουντ και 1 κόψιμο,ο Αϊβαλιώτης με 9 πόντους και 12 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Θεοδώρου με 11 πόντους 6 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.