15.4%
38.9%
40.5%
14.3%

Οι Ξεφτιλαιζερς  πήραν την νίκη 65-56 απέναντι στους Έμπυρους και σκαρφάλωσαν στην 4άδα.Οι  Έμπυροι πλησίασαν 51-50 4 δεκάλεπτο αλλά δεν βρήκαν λύσεις και οι Ξεφτιλαιζερς ξέφυγαν 63-52 και κλείδωσαν την νίκη. MVP  του αγώνα ο Χαραλαμπόπουλος με 14 πόντους και 22 ριμπάουντ,2 ασίστ ,3 κλεψίματα και 2 κοψίματα.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με καλάθι ο Βιτωράτος και την ασίστ ο Γυφτόπουλος 0-2.Με 1/2 βολές ο  Παπακώστας έκανε το 1-2 για τους Ξεφτιλαιζερς.Ο Γυφτόπουλος με σουτ σκόραρε το 1-4 .Ο Τυπάλδος και ο Καζάς με λει-απ και ο Παπακώστας με 1/2 βολές για το 6-4.Ο Βιτωράτος με τρίποντο και ο Καλτσής με σουτ έγραψαν το 6-9.Με σουτ ο Καζάς μείωσε 8-9 .Το κλέψιμο και το καλάθι ο Βιτωράτος για το 8-11.Με 1/2 βολές ο Δεδούσης Δημήτρης έκανε το 9-11.Ο Κολοβός είχε 2/2 βολές και το 9-13.Για να μειώσει με τρίποντο ο Παπακώστας 12-13.Η περίοδος τελείωσε 12-15 με καλάθι  ο Θεοχαρόπουλος και την ασίστ ο Βιτωράτος .

Δεύτερο δεκάλεπτο και με σερί 10-0 το σκορ έγινε 22-15 με γκολ φάουλ ο Δεδούσης Δημήτρης,σουτ από την γωνία ο Ηλιόπουλος και 1/2 βολές και ο Χαραλαμπόπουλος σκόραρε 4 πόντους.Ο Κολοβός την ασίστ και με λει-απ σκόραρε ο Πανταζής το 22-17.Με τρίποντο ο Παπακώστας και με λει-απ ο Χαραλαμπόπουλος έγινε το 27-17 για τους Ξεφτιλαιζερς. Ο Βιτωράτος σκόραρε το 27-19 για τους Έμπυρους .Ο Τυπάλδος μοίρασε την ασίστ και ο Δεδούσης Γιώργος σκόραρε το 29-19.Ο Γυφτόπουλος  σκόραρε με hook για το 29-21.Ο Παπακώστας έκανε το 31-21 και το δεκάλεπτο έκλεισε ο Βιτωράτος με 1/3 βολές και το 31-22.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Δεδούσης Δημήτρης σκόραρε το 33-22 .Με τρίποντο ο Δεμέτης έκανε το 33-25 για τους Έμπυρους .Ο Χαραλαμπόπουλος σκόραρε το 35-25 για τους Ξεφτιλαιζερς.Με λει-απ ο Θεοχαρόπουλος και ο Βιτωράτος έγραψαν το 35-29.Ο Δεδούσης Δημήτρης με 2/2 βολές έκανε το 37-29.Μείωσε με τρίποντο ο Καλτσής  για το 37-32.Ο Τυπάλδος με σουτ,ο Χαραλαμπόπουλος με 4 πόντους και ο Δεδούσης Δημήτρης με 1/2 βολές έγραψαν το 44-32.Άλλο ένα τρίποντο για τον Βιτωράτο και το σκορ έγινε 44-35.Ο Τυπάλδος με σουτ έκανε το 46-35.Με τους  Έμπυρους να μειώνουν 46-41 με λει-απ ο Βιτωράτος και ο Δεμέτης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καλτσής.Το δεκάλεπτο τελείωσε 48-41 με καλάθι ο Παπακώστας .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Τυπάλδος με 1/2 βολές έκανε το 49-41.Μείωσαν οι Έμπυροι 49-48 με 5 πόντους ο Κολοβός και με λει-απ ο Τσάκαλος .Ο Δεδούσης Γιώργος σκόραρε με λει-απ το 51-48 για τους Ξεφτιλαιζερς.Ο Γαϊτανής σκόραρε το 51-50.Έτρεξαν σερί 10- 0 και το σκορ έγινε 61-50 με 4 πόντους ο  Δεδούσης Δημήτρης και από 2 πόντους ο Παπακώστας ,ο Δεδούσης Γιώργος και ο Χαραλαμπόπουλος .Σκόραρε ο Δεμέτης και μείωσε σε 61-52.Ο Παπακώστας με 2/2 βολές έκανε το 63-52.Οι Έμπυροι μείωσαν 63-56 με 4/4 βολές ο Βιτωράτος .Το τελικό 65-56 έγραψε με 2/2 βολές ο  Παπακώστας .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ο Παπακώστας με 18 πόντους,και 1 ριμπάουντ, ο Δεδούσης Δημήτρης με 13 πόντους,7 ριμπάουντ,6 ασίστ ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Δεδούσης Γιώργος  με 6 πόντους, 3 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Κολοβός με 7 πόντους,12 ριμπάουντ,3 ασίστ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο , ο Βιτωράτος με 21 πόντους,1 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Δεμέτης με 7 πόντους,9 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.