17.9%
71.4%
31.3%
27.0%

Oι Μπίρι Μπίρι ήταν μαχητικοί και έτσι η αναμέτρηση με τους πρωτοπόρους της κατηγορίας, Carnavaliers, εξελίχθηκε σε ντέρμπι με νικητές τους δεύτερους.

Ο Κομμάτας σκόραρε για τους Carnavaliers κάνοντας το σκορ 3-2, με τον Μυλωνά να προσθέτει 2 πόντους. Το 8-4 έκανε ο Σακελλαρίδης από τα 6,75. Ο Σαγιάς μάζεψε προσωρινά τη διαφορά (8-6), πριν κάνουν ξέσπασμα 8 πόντων οι Carnavaliers που έφτασαν το ματς στο 16-6. Στο σημείο αυτό μπήκε στο γήπεδο ο Ευαγγελίδης που σκόραρε στην πρώτη επαφή του με τη μπάλα.(16-8) Το δεκάλεπτο έληξε 18-16 με το buzzer beater τρίποντο του Σαγιά.

Ο Κομμάτας, σε μία επανάληψη του 1ου δεκαλέπτου, βρήκε σκορ και πάλι από τα 6,75 για το 21-18, όμως το καλάθι του Ευαγγελίδη και το τρίποντο του Σαγιά έβαλαν τους Μπίρι Μπίρι μπροστά με σκορ 21-23. Άμεσα σκόραρε τρίποντο ο Πασχάλης για το 24-23, και το ίδιο έκανε ο Κομμάτας για το 28-23. Οι συνεχόμενες βολές του Ευαγγελίδη έφεραν το ματς στην ισοπαλία,30-30, πριν λήξει το ημίχρονο 34-30 μετά το τρίποντο του Παυλίδη.

Δύο σερί τρίποντα του Ευαγγελίδη έβαλαν και πάλι μπροστά τους Μπίρι Μπίρι με σκορ 34-36, ενώ οι 2 πόντοι του Μανιάτη με follow έφτασαν την ομάδα του στο +4. Ο Πασχαλίδης φιλοδώρησε 2 συνεχόμενες τάπες όσο το σκορ ήταν 40-42, πριν ο Μυλωνάς με τρίποντο γράψει το 43-42. (46-46)

Το τελευταίο δεκάλεπτο κυλούσε αργά και το σκοράρισμα ερχόταν με το σταγονόμετρο. Ο Μικράκης σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ για το 49-50, αφυπνίζοντας όμως το Μυλωνά. Μετά τα δίποντο των Κομμάτα, Καλόγηρου ο Μυλωνάς έκανε ένα σερί 4-0 κάνοντας τον πίνακα να αναγράψει 57-50. Ο Ευαγγελίδης έβαλε 4 πόντους, όμως το ματς είχε κριθεί. Οι δύο εύστοχες βολές του Μυλωνά έγραψαν το τελικό 59-54.

Μεγάλη εμφάνιση από τον Κομμάτα με 24 πόντους και 13 ριμπάουντς.