19.4%
38.9%
41.1%
34.6%

Νίκη με πολύ μεγάλη διαφορά για τους Angels απέναντι στους Έμπυρους που από νωρίς έμειναν πίσω στο σκορ.

Ποντικός και Μαστρογιάννης έκανε το 4-0 που, μετά από το διάλειμμα μία βολής τους Δεμέτη, έγινε 10-1. Το 10-4 έκανε ο Κολοβός με τρίποντο, ενώ λίγο αργότερα ο Κεφάλας έκανε το 17-4 με ίδιο τρόπο. Το δεκάλεπτο έληξε 22-5 με τρίποντο του Μαλλιγιάννη.

Με καλάθι και φάουλ του Κολοβού ξεκίνησε το 2ο δεκάλεπτο που έκανε το σκορ 22-8. Τα τρίποντα των Μαστρογιάννη και  Κακομανώλη έκαναν το σκορ 30-8 με τους Έμπυρους να μην βρίσκουν απαντήσεις. Ο Ροδόπουλος σκόραρε και αυτός τρίποντο για το 43-16, ενώ το ίδιο έκανε και ο Βιτωράτος για να μαζέψει όσο μπορεί την διαφορά, 46-19.(48-21)

Ο Μαλλιγιάννης άνοιξε το 3ο δεκάλεπτο με τρίποντο και λίγο αργότερα ο Μαστρογιάννης έβαλε καλάθι και φάουλ για το 56-23. Στην επόμενη φάση ο Ποντικός σκόραρε μετά από τρομερό passing game των Angels.(58-23) Ο Βιτωράτος έβαλε και άλλο ένα τρίποντο για το 62-28. Με τη σειρά του ο Μαστρογιάννης σκόραρε από τα 6,75 για ο 66-31!(69-32)

Το ματς είχε κριθεί και έτσι οι Angels έριξαν παλμούς επιτρέποντας στους Έμπυρους αρκετές προσπάθειες και σουτ. Το72-34 έγραψε ο Κεφάλας από τα 6,75 και το 72-37 με τρίποντο έκανε ο Δεμέτης στην επόμενη φάση. Ένα προσωπικό σερί 9-0 έτρεξε ο Τσάκαλος σκοράροντας και τρίποντο φτάνοντας το ματς στο 77-50. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με σκορ 80-53 μετά τα τρίποντα των Κακομανώλη και Πανταζή.

Tρομερή εμφάνιση από τον Μαστρογιάννη με 27 πόντους, ενώ ο Ποντικός βοήθησε πολύπλευρα το ματς πετυχαίνοντας ένα double double.