44.4%
40.9%
36.4%
22.2%

B.C. Abla vs Νικαια 79-53.Οι νικητές βρήκαν αντίσταση για δύο δεκάλεπτα (34-28),και είχαν 4 παίχτες με διψήφιο αριθμό πόντων.Για τους ηττημένους που αγωνίστηκαν μόνο με 5 παίχτες,η κούραση τους κατέλαβε και έμειναν  από δυνάμεις. MVP του αγώνα Μακρής με 19 πόντους,16 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Το ματς ξεκίνησε με σερί 8-0 για τους Abla με σουτ και τρίποντο ο Μακρής και ο Μπελεχάκης με τρίποντο. Ο Καλαϊτζής με 1/2 βολές για το 8-1 για την Νίκαια. Ο Μπελεχάκης με τρίποντο για το 11-1.Ο Χατζηαντωνίου πέτυχε το 11-3.Ο Μπελεχάκης με σουτ για το 13-3.Ο Καϊτατζής με τρίποντο και 1/2 βολές και ο Σιμιντζής με λει-απ και 1/2 βολές έγραψαν το 13-10.Ο Ορνεράκης με τρίποντο και 1/2 βολές για το 17-10.Μείωσε ο Χατζηαντωνίου σε 17-12 με σουτ. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παντρευτάκης για το 19-12.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 19-15 με τρίποντο ο Σιμιντζής.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μακρής σκόραρε για το 21-15 για τους Abla.Με 2/2 βολές του Χατζηαντωνίου για το 21-17 για την Νίκαια. Με τρίποντο ο Μπελεχάκης έγραψε το 24-17.Με τον Σιμιντζή με σουτ να πετυχαίνει το 24-19.Ο Μακρής με σουτ και με λει-απ ο Σωτηρόπουλος για το 28-19.Ο Καϊτατζής και Χατζηαντωνίου με λει-απ για το 28-23.Ο Ορνεράκης με τρίποντο έγραψε το 31-23.Απάντησε με τρίποντο και ο Σωτηρόπουλος και με λει-απ του Καϊτατζή για το 31-26 για την Νίκαια. Ξανά ο Ορνεράκης με τρίποντο έκλεισε το δεκάλεπτο για το 34-28.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καϊτατζής με 2/2 βολές μείωσε για την Νίκαια σε 34-30.Ο Μακρής με γκολ φάουλ για το 37-30 για τους Abla.Ο Σιμιντζής έκανε το 37-32.Με τον Μπελεχάκη να πετυχαίνει άλλο ένα τρίποντο για το 40-32.Ο Χατζηαντωνίου πέτυχε το 40-34.Μακρής με σουτ και Μπελεχάκης με τρίποντο έγραψαν το 45-34.Με 1/2 βολές ο Σιμιντζής για το 45-35.Και με σερί 11-0 το δεκάλεπτο τελείωσε 56-45 με 4 πόντους του Ορνεράκη ,3 πόντους του Παντρευτάκη,2 πόντους ο Ρενιέρης και ο Σωτηρόπουλος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μακρής με σουτ και με τρίποντο ο για το 61-35 για τους Abla.Ο Καϊτατζής με 4 πόντους έγραψε το 61-39 για την Νίκαια. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ορνεράκης και ο Σωτηρόπουλος με λει-απ για το 65-39.Ο Σιμιντζής και ο Καϊτατζής με σουτ και ο Σωτηρόπουλος με 1/2 βολές για το 65-44.Ο Μακρής με τρίποντο για το 68-44.Σιμιντζής,Σωτηρόπουλος και ο Χατζηαντωνίου με λει-απ για το 68-50.Με σερί 11-0 το σκορ έγινε 79-50 με 5 πόντους ο Μπελεχάκης , 4 πόντους ο Σωτηρόπουλος και με λει-απ ο Ρενιέρης. Το τελικό 79-53 πέτυχε με τρίποντο ο Σωτηρόπουλος.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο ο Μπελεχάκης με 25 πόντους,8 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο,ο Σωτηρόπουλος με 10 πόντους,9 ριμπάουντ και 5 ασίστ και ο Ορνεράκης με 16 πόντους,3 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Καϊτατζής με 17 πόντους,12 ριμπάουντ,1 ασίστ και 5 κλεψίματα, ο Χατζηαντωνίου με 12 πόντους,5 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Σωτηρόπουλος με 9 πόντους, 4 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.