9.5%
51.9%
41.7%
14.3%

Bacardi Tel Aviv vs Monstars 52-60.Οι νικητές κατάφεραν και περιόρισαν τον Δενδρινό που στο ημίχρονο είχε 22 πόντους και με μπροστάρη των MVP Θεοδωρακόπουλο που τελείωσε το ματς με 29 πόντους (9/12 βολές και 10/13 δίποντα) 6 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο,πήραν την νίκη και πλησιάζουν την τετράδα.
Πρώτο δεκάλεπτο και ύστερα γκολ φάουλ ο Θεοδωρακόπουλος πέτυχε το 0-3 για τους Monstars. Ο Δενδρινός με τρίποντο ισοφάρισε 3-3 για τους Bacardi. Απάντησε και ο Παναγιώτου με τρίποντο για το 3-6.Ο Δενδρινός με σουτ και με 2/2 βολές για το 7-6.Ο Θεοδωρακόπουλος με 2/2 βολές για το 7-8.Ισοπαλία 8-8 με 1/2 βολές ο Κτιστάκης.Ο Θεοδωρακόπουλος με λει-απ για το 8-10.Ο Δενδρινός με 1/2 βολές και ο Κτιστάκης με κλέψιμο έγραψαν το 11-10.Ο Αγγέλης με 2/2 βολές για το 11-12,για να σκοράρει ο Δενδρινός με λει-απ για το 15-12.Το δεκάλεπτο τελείωσε 15-14 με σουτ ο Παναγιώτου.
Δεύτερο δεκάλεπτο και πόντο πόντο οι ομάδες το κλέψιμο και λει-απ ο Παναγιώτου το 15-16 για τους Monstars. Με ντράιβ ο Κτιστάκης πέτυχε το 17-16 για τους Bacardi .Ο Αγγέλης με λει-απ και ο Θεοδωρακόπουλος με 4 πόντους για το 17-22.Ο Δενδρινός με 4 πόντους μείωσε σε 21-22.Με τρίποντο ο Αγγέλης για το 21-25 για να ισοφαρίσει 25-25 ο Δενδρινός με λει-απ και 2/2 βολές .Ο Θεοδωρακόπουλος με σουτ για το 25-27 και ο Κτιστάκης και ο Δενδρινός πέτυχαν το 29-27.Το δεκάλεπτο τελείωσε 29-29 με σουτ ο Θεοδωρακόπουλος.
Τρίτο δεκάλεπτο και με σερί 0-12 το σκορ έγινε 29-41 με σουτ και 2/4 βολές του Αγγέλη ,από το high post ο Παναγιώτου,ο Θεοδωρακόπουλος με ντράιβ, με λει-απ ο Βελαώρας και με σουτ ο Καράμπαλης για τους Monstars. Ο Δενδρινός και ο Κτιστάκης μείωσαν σε 33-41 για τους Bacardi .Από το ζωγραφιστό ο Βελαώρας για το 33-43.Ο Κτιστάκης πέτυχε το 35-43 με λει-απ και ο Θεοδωρακόπουλος με σουτ για το 35-45.Ο Δενδρινός σκόραρε για το 37-45.Ο Θεοδωρακόπουλος με 1/2 βολές για το 37-46.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 38-46 με 1/1 βολή ο Παναγιωτάκης .
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κτιστάκης με σουτ έκανε το 40-46 για τους Bacardi. Με γκολ φάουλ και λει-απ ο Παναγιώτου και με σουτ ο Θεοδωρακόπουλος έγραψαν το 40-53 για τους Monstars.Ο Κτιστάκης με 7 πόντους μείωσε σε 47-53.Ο Θεοδωρακόπουλος με γκολ φάουλ και με 4/6 βολές για το 47-60.Το τελικό 52-60 πέτυχαν ο Παναγιωτάκης με τρίποντο και ο Αγγελουδάκης από επιθετικό ριμπάουντ .
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Παναγιώτους με 10 πόντους ,9 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Αγγέλης με 13 πόντους ,14 ριμπάουντ,1 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Δενδρινός με 26 πόντους,8 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Κτιστάκης με 18 πόντους,8 ριμπάουντ ,6 ασίστ και 3 κλεψίματα.