13.3%
16.0%
50.9%
28.6%

Benetton Kerdizo vs Αφοβος Σεπολιων B.C.51-76.Μεγάλη νίκη για τον Άφοβο που είχε 5 παίχτες με διψήφιο αριθμό πόντων και κάλυψαν και την διαφορά τις ήττας τους πρώτου γύρου.MVP του αγώνα ο Ντούφας με 18 πόντους,9 ριμπάουντ,5 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Ξεκίνημα στο ματς και το πρώτο καλάθι του αγώνα πέτυχε ο Τσικόλας για τον Άφοβο 0-2.Ο Τσιβούλας με 2/4 βολές και ο Σταύρου με λει-απ για το 4-2.Με σερί 0-12 το σκορ έγινε 4-14 με 7 πόντους του Γκότση ,ο Γωγάκης με γκολ φάουλ και ο Λαμπρινός με λει-απ. Ο Αγορη έκλεψε την μπάλα και πέτυχε με λει-απ το 6-14.Από το ζωγραφιστό ο Γκότσης σκόραρε ,με ντράιβ ο Γωγάκης και με λει-απ ο Λαμπρινός για το 6-20.Ο Αγορης με 1/2 βολές,ο Σιάπος το καλάθι και ο Τσιβούλας με 1/2 βολές για το 10-20.Το δεκάλεπτο τελείωσε 10-22 με λει-απ ο Τσικόλας.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Φλαμπούρης με 4 πόντους έγραψε το 10-26 για τον Άφοβο.Με σερί 7-0 οι Benetton μείωσαν σε 17-26 με τρίποντο και σουτ από την γωνία ο Αγόρης και με 2/2 βολές ο Τσιβούλας.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσικόλας για το 17-28.Ο Τσιβούλας με 2/2 βολές και λει-απ μείωσε σε 21-28.Με λει-απ ο Νάκος  έγραψε το 21-30 για να απαντήσει ο Τσιβούλας και αυτός με λει-απ σε 23-30.Ο Γωγάκης με λει-απ ,με τρίποντο ο Ντούφας και με 1/2 βολές ο Γκότσης έγραψαν το 23-36.Το δεκάλεπτο τελείωσε 25-36 με καλάθι ο Αγόρης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Φλαμπούρης ,ο Γκότσης και ο Τσικόλας για το 25-42 για τον Άφοβο.Από το high post σκόραρε ο Χουλιαράς για τους Benetton Kerdizo .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσικόλας για το 27-44 ,με τον Σταύρου να μειώνει σε 29-44. Ο Κλάγκος σκόραρε για το 29-46 με τον Σιάπο να πετυχαίνει με λει-απ το 31-46.Ο Φλαμπούρης έγραψε το 31-48 και ο Τσιβούλας από το ζωγραφιστό για το 33-48.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Νάκος για το 33-50. Με σουτ και 2/2 βολές ο Τσιβούλας μείωσε σε 37-50.Ο Λαμπρινός με 1/2 βολές για το 37-51.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αγόρης  για το 39-51.Το δεκάλεπτο τελείωσε 39-53 με σουτ ο Σπυριδωνάκος .
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Λαμπρινός με τρίποντο και λει-απ  έγραψε το 39-58 για τον Άφοβο.Ο Τσιβούλας με 1/2 βολές για το 40-58.Με τρίποντο ο Ντούφας για το 40-61 και με τον Αγόρη να πετυχαίνει το 42-61.Άλλο ένα τρίποντο Ο Λαμπρινός για το 42-64 με τον Αγόρη να γράφει το 44-64.Ο Ντούφας με τρίποντο και με 4 πόντους από σουτ έγραψε το 44-71.Αγόρης  και Σταύρου έγραψαν το 48-71.Ο Ντούφας με το 4 τρίποντο του έγραψε το 48-74 για να απαντήσει με τρίποντο ο Χουλιάρας για το 51-74.Το τελικό 51-76 έγραψε ο Φλαμπούρης.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Λαμπρινός με 11 πόντους , 4 ριμπάουντ,5 ασίστ και 3 κλεψίματα,ο Γκότσης με 12 πόντους,8 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο  και ο Τσικόλας με 10 πόντους 11 ριμπάουντ , 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Τσιβούλας με 16 πόντους ,9 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο , ο Αγόρης με 18 πόντους 4 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Χουλιάρας με 7 πόντους ,8 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.