33.3%
52.0%
58.0%
22.2%

Tα Χώματα ήταν συγκλονιστικά, νίκησαν τους ReTirees και μπορούν να ονειρεύονται 8άδα με αντίστοιχες εμφανίσεις.

O Αφολάνιο άνοιξε το σκορ και ο Στόλης με δυναμικό ντράιβ έκανε το 0-4. Ωραίο ρολ και καλάθι από τον Μπίλια που είδε όμως τον Γιαμαίο να ξεμαρκάρεται και να σκοράρει από τα 6,75 κάνοντας το σκορ 2-7! Δύο ακόμα τρίποντο για τους ReTirees και μάλιστα συνεχόμενα-Γιαμαίος και Πλεξουσάκης- γράφοντας το 6-15. Το ντράιβ του Γκάτση και το καλάθι του Καραγιάννη έκαναν το σκορ 10-17. Ο Μιχαηλίδης έκανε το 10-20 του δεκαλέπτου.

Ο Μελάς έβγαλε ωραία πάσα πίσω από την πλάτη και ο Στενάκης σκόραρε για το 12-20. Λίγο αργότερα ο Μιχαηλίδης φιλοδώρησε μία τάπα, είδε όμως τα Χώματα να φτάνουν στο -4 σιγά σιγά(16-20) μετά το ωραίο καλάθι με ρολ του Ψαρρού και το δίποντο του Μελά. Ο Ανδριανάκης μοίρασε στον Σαρρή και αυτός έκανε το 17-24, ωστόσο ο Ψαρρός πέτυχε και τρίποντο για το 24-26. Το ίδιο έκανε και πάλι ο Γιαμαίος πηγαίνοντας το ματς για τους ReTirees στο +1(28-29). Με το καλάθι του Καραγιάννη το ημίχρονο έκλεισε 35-31.

Το τρίτο δεκάλεπτο πήγε εξίσου καλά για τα Χώματα τα οποία μέτρησαν ένα 25-16 επιμέρους! Αρχικά ο Πλεξουσάκης πάσαρε στον Γιαμαίο για το 39-33, όμως ο Καραγιάννης σκόραρε καλάθι και φάουλ και τρίποντο γράφοντας το 45-33. Ο Ψαρρός μπήκε δυναμικά και έβαλε καλάθι κέρδισε βολή, όμως αστόχησε, παρόλα αυτά η διαφορά είχε φτάσει το +13!(47-34) Ο Γκάτσης έπαιζε παθιασμένη άμυνα σε όλο το ματς και αυτή εξαργυρώθηκε  σε κλέψιμο και coast to coast γράφοντας παράλληλα το 53-38. Ο Αφολάνιο σκόραρε ένα τρίποντο στην επόμενη φάση(55-41) και λίγο αργότερα ο Μιχαηλίδης πόσταρε εξαιρετικά για το 55-43. Ο Ψαρρός έκανε το 60-47 κλείνοντας το δεκάλεπτο.

Με 7-0 ξεκίνησαν τα Χώματα χάρη στους 5 πόντους του Καραγιάννη και το καλάθι του Μελά μετά από baseball pass του Ψαρρού.(67-47)Ο Μιχαηλίδης ροκάνισε τη μεγάλη διαφορά κάνοντας το 67-51, όμως ο Μπίλιας έδωσε προσωπικό σόου στη συνέχεια με 5 σερί πόντους-ένα τρίποντο- για το 72-51. Το follow του Πλεξουσάκη έκανε το σκορ 74-53, όμως ο Καραγιάννης μάζεψε επιθετικό ριμπάουντ και σκόραρε λίγο αργότερα (76-53). Ακόμα ένα τρίποντο δια χειρός Μπίλια για το 79-55. Το ματς έληξε 83-59 μετά το καλάθι του Δαμανάκη.

Τρομερός ο Καραγιάννης με 27 πόντους 12 ριμπάουντς 3 κλεψίματα και 1 ασίστ, ενώ εξίσου καλός ήταν ο Ψαρρός με 21 πόντους 2 ριμπάουντς, 9 ασίστς, 3 κλεψίματα.