14.6%
60.0%
33.9%
14.3%

Red Hot Chili Hoopers vs Benetton Kerdizo 65-64.Δύσκολη νίκη για τους Hoopers που βρέθηκαν πίσω στο σκορ 28-37 λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου,έκλεισαν το 3 δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 53-49 και έφτασαν στις αρχές του 4 στο 57-49.Οι Benetton έφτασαν το ματς στον πόντο 65-64,(0:26,7)πριν το φινάλε ,όμως δεν μπόρεσαν να κάνουν φάουλ και το ματς τελείωσε με νικητές τους Hoopers .MVP του αγώνα ο Βαγγέλης με double -double,17 πόντους,20 ριμπάουντ(9-11),3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Πρώτο δεκάλεπτο και ξεκίνημα 5-0 για τους Red Hot Chili Hoopers με σουτ ο Φραγκογιάννης και με τρίποντο ο Μπογέας.Απάντησαν με σερί 0-9 οι Benetton Kerdizo για το 5-9 με 6 πόντους ο Τσιβούλας και με τρίποντο ο Σταύρου.Απάντησαν με νέο σερί  8-0  οι Hoopers  για το 13-9 με 4 πόντους  ο Βαγγέλης,με λει-απ ο Ορφανίδης και ο Μακρής  με κλέψιμο και λει-απ .Ο Σταύρου με 1/2 βολές και ο Τσιβούλας με 2/2 βολές για το 13-12.Από το high post  σκόραρε ο Σακλαρίδης για το 15-12.Το δεκάλεπτο τελείωσε 15-14 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι ο Τσιβούλας.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κυριάκογλου έγραψε το 17-14 για τους Red Hot Chili Hoopers.Ο Ευαγγελόπουλος με λει-απ και ο Τσιβούλας με λει-απ και 1/2 βολές για το 17-19 για τους Benetton Kerdizo.Με γκολ φάουλ ο Ορφανίδης για το 20-19.Ο Σταύρου πέτυχε το 20-21 ,με τον Βαγγέλη να σκοράρει ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ για το 22-21.Σερί 0-7 και το σκορ έγινε 22-28 με γκολ φάουλ ο Τσιβούλας και με 2/2 βολές και σουτ ο Βαφάκης.Ο Κυριάκογλου με τρίποντο πέτυχε το 25-28.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσιβούλας για το 25-30.Νέο τρίποντο ο Κυριάκογλου για το 28-30.Ο Τσιβούλας με 4 πόντους  και με τρίποντο ο Βαφάκης έγραψαν το 28-37.Το δεκάλεπτο τελείωσε 33-37 με λει-απ ο Μπογέας και με τρίποντο ο Σακλαρίδης

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Βαγγέλης μείωσε 35-37 για τους Red Hot Chili Hoopers.Ο Βαφάκης με τρίποντο έκανε το 35-40 για τους Benetton Kerdizo.Ξανά ο Βαγγέλης το 37-40 με coast to coast.Ο Ευαγγελόπουλος με λει-απ έκανε το 37-42.Ο Φραγκογιάννης και ο Κυριάκογλου μείωσαν σε 41-42.Με λει-απ ο Τσιβούλας πέτυχε το 41-44.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κυριάκογλου και ο Σακλαρίδης με τρίποντο για το 46-44.Ο Αγόρης με 1/2 βολές και με λει-απ ο Τσιβούλας για το 46-47.Με σερί 7-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ οι Hoopers με 53-47 με 5 πόντους ο Βαγγέλης και με σουτ ο Σακλαρίδης .Το δεκάλεπτο τελείωσε 53-49 με 2/2 βολές ο Αγόρης .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μακρής με σουτ και με λει-απ ο Βαγγέλης για το 57-49 για τους Red Hot Chili Hoopers.Ο Τσιβούλας ,ο Βαφάκης και ο Σταύρου μείωσαν σε 57-55 για τους Benetton Kerdizo.Το τρίποντο ο Μακρής για το 60-55.Με γκολ φάουλ ο Τσιβούλας έκανε το 60-58.Ο Μακρής με λει-απ για το 62-58,για να μειώσει με λει-απ ο Τσιβούλας για το 62-60.Ο Μακρής με τρίποντο (1:44)έγραψε το 65-60.Ο Τσιβούλας με λει-απ (1:23)το 65-62 και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 65-64 (0:26,7),που ήταν και το τελικό σκορ .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κυριάκογλου με 12 πόντους,4 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο και ο Μακρής με 12 πόντους,3 ριμπάουντ,5 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο τρομερός Τσιβούλας με 35 πόντους,19 ριμπάουντ(8-11) και 1 κλέψιμο,ο Βάφακης με 12 πόντους,10 ριμπάουντ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Σταύρου με 8 πόντους,16 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.