27.3%
33.3%
32.2%
21.7%

Σε ένα πολύ δυνατό ματς μεταξύ των Ballywood και των Ξεφτιλάιζερς νικητές ήταν οι δεύτεροι, με τον Τυπάλδο και την παρέα του να έχουν το προβάδισμα σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. MVP του ματς ήταν ο Δημήτρης Δεδούσης με 27 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι Ballywood μπήκαν πιο δυνατά, όμως οι Ξεφτιλάιζερς δεν άργησαν να βρουν ρυθμό και να πάρουν προβάδισμα. Βιλλιώτης και Μπέλτσης ξεκίνησαν το ματς με 5-0, για να απαντήσουν οι Τσίτσος και Δεδούσης με 0-10 για το 5-10. Ο Παπαδόπουλος έγραψε το 8-10 με τρίποντο, απάντησε με γκολ φάουλ ο Τυπάλδος (8-13) και ο Σταματίου έβαλε ένα καλάθι για το 10-13. Το 10-15 γράφτηκε από τον Δεδούση, ο Σταματίου απάντησε (12-15) και ο Χαραλαμπόπουλος σημείωσε τι τελικό 12-17 της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο οι Ballywood μπήκαν και πάλι πιο δυνατά, πήραν προβάδισμα, όμως οι Ξεφτιλάιζερς πάλι απάντησαν με ένα καλό σερί. Σδούγκας, Μπέλτσης και Σταματίου έβαλαν από ένα καλάθι για το 18-17, για να απαντήσουν με 0-7 οι Δημήτρης Δεδούσης, Γιώργος Δεδούσης και Τσίτσος για το 18-24 . Ο Σδούγκας μείωσε σε 20-24 και ακολούθησε ένα 0-5 από Τυπάλδο και Τσίτσο για το 20-29. Καλάθι από τον Παπανικολόπουλο για το 22-29, απάντηση από τον Τσίτσο (22-31), για να έρθει ο Μπέλτσης και να γράψει το τελικό 24-31 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Ξεφτιλάιζερς προσπάθησαν να ανοίξουν τη διαφορά, όμως όταν οι Ballywood ένιωσαν ότι μένουν πίσω στο σκορ εσφιξαν την άμυνα τους, γύρισαν καλύτερα τη μπάλα και έφεραν το ματς στα ίσα. Ο Δεδούσης σημείωσε το 24-33, ο Παπανικολόπουλος απάντησε για το 26-33, με τον Δεδούση να ανεβάζει ξανά στους 9(26-35) και τον Σδούγκα να μειώνει ξανά στους 7(28-35). Τρίποντο από τον Δεδούση για το 28-38, για να μειώσουν οι Σταματίου και Παπανικολόπουλος σε 32-38. Ο Δεδούσης έγραψε άλλους 2 πόντους για το 32-40 και απάντησε με 8 δικούς του πόντους ο Σδούγκας για να ισοφαρίσει σε 40-40. Το τελικό 40-42 του δεκαλέπτου γράφτηκε από τον Δεδούση.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Ξεφτιλάιζερς βρήκαν και πάλι τρόπο να ανοίξουν τη διαφορά, όμως οι Ballywood έκαναν ένα τρομερό τελευταίο διλεπτο, όμως οι Ξεφτιλάιζερς ήταν πιο ψυχραιμοι και κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο. Ο Δεδούσης έβαλε μια βολή για το 40-43, ο Σδούγκας μείωσε σε 42-43 και ακολούθησε ένα 0-9 από Τυπάλδο, Δεδούση, Τσίτσο και Παπακώστα για το 42-52. Ο Σδούγκας μείωσε σε 44-52, αλλά ο Δεδούσης ανέβασε ξανά σε διψηφιο κάνοντας το 44-54. Τρίποντο από τον Μπελτση για το 47-54, άλλο ένα καλάθι από τον Δεδούση για το 47-56 και γκολ φάουλ ο Μπέλτσης για το 50-56. Ο Τσίτσος έγραψε ακόμη ένα καλάθι στη στατιστική του και σημείωσε το 50-58, για να ακολουθήσουν άλλοι 4 πόντοι του Μπέλτση για να μειώσει σε 54-58, 27″ πριν λήξει το ματς. Με 21″ να μένουν ο Τυπάλδος θα πάει στις βολές και θα γράψει 1/2 για το 54-59. Στη συνέχεια οι Ballywood επιχειρησαν ένα τρίποντο από μακρυά, το οποίο ήταν αστοχο, αλλά κατάφεραν να πάρουν επιθετικό ριμπάουντ και στη συνέχεια να κερδίσουν φάουλ στο τρίποντο και να πάνε για τρεις βολές με 14″ να μένουν. Καμία βολή δεν ήταν μέσα, όμως στη διεκδίκηση του ριμπάουντ οι Ballywood θα κερδίσουν ξανά την κατοχή με 11″να μένουν . Άλλο ένα αστοχο τρίποντο, ξανά επιθετικό ριμπάουντ και εύστοχο τρίποντο του Μπέλτση για το 57-59 με 1,7″ να μένουν. Στην επαναφορά ο Παπακώστας πήρε την μπάλα και κύλησε ακριβώς ένα δευτερόλεπτο για να του κάνουν φάουλ οι Ballywood. Ο guard των Ξεφτιλάιζερς θα βάλει 2/2 και θα σημειώσει το τελικό 57-61, με τους Ballywood να μην επιχειρούν σουτ στα 7 δέκατα που εμέναν.

Πέρα από τον Δεδούση, εκπληκτική εμφάνιση έκανε και ο Τσίτσος, ενώ καλός ήταν και ο Τυπάλδος για τους Ξεφτιλάιζερς. Για τους Ballywood ξεχώρισαν οι Σδούγκας και Μπέλτσης.