12.5%
59.1%
50.0%
11.1%

Έμπυροι Β.C. vs Remal Madri 41-69. Οι Έμπυροι δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν κάτι από το ματς,με τα σημάδια τις απουσίας του Βιτωράτου να είναι εμφανή για την ομάδα τους.Αντίθετα οι Remal ,επέβαλαν τον ρυθμό που ήθελαν με τον Σαγιάκο (Offside) και πήραν μία εύκολη νίκη . MVP του αγώνα ο Κολοκούρας με 18 πόντους, 17 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 6 κλεψίματα.

Το πρώτο δεκάλεπτο και ο Μανίνας άνοιξε το σκορ με σουτ για τους Remal 0-2.Ο Κολοβός με σουτ ισοφάρισε για τους Έμπυρους 2-2.Ο Σαγιάκος με 1/2 βολές για το 2-3.Ο Κολοβός με 4 πόντους έγραψε το 6-3.Ο Σαγιάκος με 3/4 βολές και ο Νυδριώτης με λει-απ για το 6-8.Ο Κολοβός ισοφάρισε 8-8 με λει-απ. Ο Κολοκούρας με 5 πόντους έγραψε το 8-13 και ο Δεμέτης μείωσε σε 11-13 με τρίποντο μΟ Γρηγορόπουλος την ασίστ και το καλάθι ο Κολοκούρας για το 11-15.Με 1/2 βολές ο Γυφτόπουλος για το 12-15.Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-20 με 4 πόντους ο Σαγιάκος και με 1/2 βολές ο Νυδριώτης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Δεμέτης από την γωνία πέτυχε το 14-20 για τους Έμπυρους.Ο Κολοκούρας με 5 πόντους έγραψε το 14-25 για την Remal. Με λει-απ ο Τσάκαλος έκανε το 16-25.Ο Σαγιάκος και ο Γρηγορόπουλος πέτυχαν το 16-29.Με τρίποντο ο Καλτσής για το 19-29.Το κλέψιμο και το καλάθι ο Μοτσάκος για το 19-31.Ο Δεμέτης μείωσε με τρίποντο σε 22-31 και ο Γρηγορόπουλος με σουτ για το 22-33.Ο Θεοχαρόπουλος με σουτ και ο Κολοβός με 1/2 βολές για το 25-33.Με σερί 0-10 το δεκάλεπτο τελείωσε με 25-43 με τον Σαγιάκο να πετυχαίνει 6 πόντους και ο Μοτσάκος 4 πόντους.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κολοβός με 1/2 βολές για το 26-43 για τους Έμπυρους.Ο Κολοκούρας με 1/2 βολές για το 26-44 για τους Remal .Με σουτ ο Γαϊτανής πέτυχε το 28-44. Ο Γρηγορόπουλος με 1/2 βολές και ο Σαγιάκος με λει-απ για το 28-47. Ο Κολοβός με 4 πόντους έγραψε το 32-47.Ο Σαγιάκος με καλάθι στον αιφνιδιασμό για το 32-49.Ο Θεοχαρόπουλος σκόραρε για την 34-49.Ο Νυδριώτης με σουτ και ο Σαγιάκος με τρίποντο έγραψαν το 34-54.Το δεκάλεπτο τελείωσε 36-54 με λει-απ ο Τσάκαλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με σερί 0-8 το σκορ έγινε 36-62 με τον Σαγιάκο να πετυχαίνει αλλους 6 πόντους και 2 ο Γρηγορόπουλος με σουτ. Ο Θεοχαρόπουλος με λει-απ έκανε το 38-62.Με 1/2 βολές ο Σαγιάκος και με τρίποντο ο Κολοκούρας για το 38-66.Με σουτ ο Θεοχαρόπουλος σκόραρε το 40-66.Το highlight τις βραδιάς το ανάποδο σουτ του Κολοκούρα που πέτυχε το 40-66.Ο Κολοβός με 1/2 βολές για το 41-68 και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με 1/2 βολές ο Μοτσάκος για το 41-69 .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σαγιάκος με 30 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα  και ο Γρηγορόπουλος με 7 πόντους, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Θεοχαρόπουλος με 8 πόντους ,10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Κολοβός με 15 πόντους, 16 ριμπάουντ ,1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.