25.8%
43.8%
36.2%
18.8%

Σε ένα κλειστό παιχνίδι μέχρι και την τρίτη περίοδο βρέθηκαν να “χτυπιούνται” Pigs με Coffeewaukee Bugs με τους πρώτους να παίρνουν το παιχνίδι στο δεύτερο μισό της τέταρτης περιόδου. Το ματς ήταν ισόπαλο στο ημίχρονο με τις δυο ομάδες να βρίσκονται στο 32-32 αλλά με τους Bugs να ρίχνουν ρυθμό σε 3η και 4η περίοδο λόγω της έλλειψης παικτών και δυνάμεων, οι Pigs κατάφεραν να φύγουν από το γήπεδο με το ροζ φύλλο.
Το σκορ άνοιξε ο Δημητριάδης ο Βασίλης με ένα γρήγορο τρίποντο και ένα δίποντο και έβαλε γρήγορα τους Pigs μπροστά στον πίνακα. Οι ίδιοι κατάφεραν να παραμείνουν μπροστά μέχρι και το 5-11 αλλά με ένα ξέσπασμα οι Coffeewaukee έκαναν την διαφορά των -6 σε ένα 14-11με ένα 9-0 σερί. Ύστερα με καλάθι και φάουλ και με έμμεσο τρίποντο ο Δριβάκος κατάφερε να κάνει το 14-16. Εκεί όμως Αντωνίου και Πετρέλλης βάζοντας μια και δυο βολές αντίστοιχα έκαναν το 17-16 για να πάνε στον πάγκο όντας μπροστά στο σκορ.
Στην δεύτερη περίοδο οι συνεχείς εναλλαγές στο σκορ συνεχίστηκαν με Pigs και Bugs να μάχονται για το προβάδισμα. Μετά το 22-21 οι Pigs έτρεξαν ένα 9-0 με την σειρά τους για να κάνουν το 22-30 με πρωταγωνιστές τους Δημητριάδη και Δριβάκο. Οι Bugs όμως δίχως να το βάζουν κάτω κατάφεραν να σκοράρουν τα καλάθια που χρειάζονταν για να πάνε οι δυο ομάδες στο ημίχρονο ισόπαλες με 32-32.
Το δεύτερο ημίχρονο όμως είχε άλλο χρώμα για τους Bugs καθώς οι ανάσες τους περιορίστηκαν λόγω των λίγων παικτών που είχαν στον αγώνα και τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για τους Pigs. Η τρίτη περίοδος ήταν η λιγότερο παραγωγική και για τις δυο ομάδες με τους Bugs να τα δίνουν όλα για να κρατηθούν στο σκορ. Οι ίδιοι βρίσκονταν μόνιμα πίσω από την αρχή έως το τέλος του δεκάλεπτου με τον Τσομπάνογλου να δείχνει ακόμα αντοχές και να προσπαθεί να κρατήσει την ομάδα του στο παιχνίδι. Από το άλλο στρατόπεδο ο Δριβάκος και ο Σπάχος κράτησαν την ομάδα των Pigs μπροστά. Ο Σπάχος ο οποίος στο τέλος της τρίτης περιόδου ευστόχησε σε ένα σουτ τριών πόντων για να κάνει το 37-43 και στην αρχή της 4ης περιόδου έβαλε άλλα 3 συνεχόμενα. Με τα 4 τρίποντα του Σπάχου και το δίποντο του Δημητριάδη οι Pigs έφτασαν το 43-54 και έκαναν την διαφορά για πρώτη και τελευταία φορά διψήφια. Στο τέλος του αγώνα οι Bugs προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν τα φάουλ των Pigs για να κριθεί το παιχνίδι στις βολές και με το τρίποντο του Τσομπάνογλου έκαναν το 54-57 όπου ήταν το πιο κοντά που έφτασαν. Τέλος με βολές ο Δριβάκος και ο Δημητριάδης διαμορφώσαν το τελικό 54-59.
Για τους νικητές δυο παίχτες ξεχώρισαν με DOUBLE-DOUBLE. Ο Δριβάκος είχε 18 ποντους,15 ριμπάουντ και 2 ασσίστ και ο Δημητριάδης 16 ποντους,11 ριμπάουντ, 3 ασσίστ και 2 κλεψίματα.
Για τους Coffewauke Bugs ο Τσομπάνογλου έκανε τρομερό παιχνίδι αφού έβαλε και τους μισούς πόντους της ομάδας του με 28 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασσίστ και 2 κλεψίματα.