13.6%
40.0%
45.5%
13.3%

Buzzer Beeres vs Glory Road 49-76.Δεν ίδρωσαν οι Glory Road για να κατακτήσουν την 5 συνεχόμενη νίκη τους που τους ανέβασε στην 4 θέση του ομίλου.Με πολλές απουσίες οι Buzzer Beeres άντεξαν μέχρι το ημίχρονο. MVP για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι ο Καμάρα που είχε 24 πόντους,13 ριμπάουντ,1 ασίστ ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα

Το πρώτο καλάθι στο παιχνίδι πέτυχε ο Στραβομύτης 2-0 για τους Buzzer Beeres. Ο Καμάρα με 1/2 βολές το 2-1 για τους Glory Road.Με σουτ ο Κουνάδης και με γκολ φάουλ ο Παλαμιδάς για το 7-1.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καμάρα και με λει-απ ο Σεϊμένης Βασίλης για το 7-5.Ο Παλαμιδάς με 2/2 βολές για το 9-5.Με 1/2 βολές ο Καμάρα και με το Κάρφωμα ο Σεϊμένης Γιάννης για το 9-8.Στον αιφνιδιασμό ο Παλαμιδάς πέτυχε το 11-8 και ο Σεϊμένης Γιάννης με 1/2 βολές το 11-9.Ο Παλαμιδάς με 1/2 βολές για το 12-9.Μείωσε ο Σεϊμένης Γιάννης με σουτ σε 12-11.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σταματακόπουλος για το 14-11.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 14-14 με 1/2 βολές ο Βαλτινός και με λει-απ ο Σεϊμένης Γιάννης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ματθαίος έγραψε το 14-16 για τους Glory. Ο Νικολάου με σουτ από την γωνία και ο Κουνάδης με λει-απ το 18-16 για τους Buzzer Beeres. Με σουτ ο Σεϊμένης Γιάννης και με 3 πόντους ο Χαμτάν Σάμι για το 18-21.Ο Στραβομύτης με 1/2 βολές για το 19-21.Ο Καλλιτσάντσης με σουτ από το high post και ο Καμάρα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε για το 19-25.Με 2/2 βολές ο Στραβομύτης έκανε το 21-25.Το ντράιβ ο Σεϊμένης Βασίλης για το 21-27.Με γκολ φάουλ ο Κουνάδης μείωσε σε 24-27.Το δεκάλεπτο τελείωσε 24-32 με hook ο Καμάρα, λει-απ ο Σαχτούρης και με 1/2 βολές ο Σεϊμένης Γιάννης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καμάρα με λει-απ και 1/2 βολές και ο Σεϊμένης Γιάννης με λει-απ για το 24-37 για τους Glory. Με ανάποδο λει-απ ο Μίλτος Χασάν και με 1/2 βολές ο Στραβομύτης για το 27-37 για τους Buzzer Beeres. Με αριστερό λει-απ έγραψε το 27-39.Με 1/2 βολές ο Κουνάδης για το 28-39 .Με σερί 0-8 το σκορ έγινε 28-47 με 4 πόντους του Καμάρα, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σεϊμένης Γιάννης και με σουτ ο Σαχτούρης. Ο Νικολάου με τρίποντο μείωσε σε 31-47.Με hook ο Καμάρα και με λει-απ ο Σεϊμένης Γιάννης για το 31-51.Ο Νικολάου Με 4 πόντους πέτυχε το 35-51.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καμάρα για το 35-53.Ο Ιωσηφίδης με 2/2 βολές για το 37-53.Το δεκάλεπτο τελείωσε 37-55 με σουτ ο Ματθαίος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καμάρα με λει-απ για το 37-57.Ο Κουνάδης με σουτ τι 39-57 για τους Buzzer Beeres.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαναζής για το 39-59.Ο Σταματακόπουλος με τρίποντο έγραψε το 42-59.Ο Μαναζής με 7 πόντους (1 τρίποντο ) έγραψε το 42-66.Με σουτ ο Κουνάδης πέτυχε το 44-66.Με 1/2 βολές ο Καμάρα για το 44-67.Με hook o Μίλτος Χασάν για το 46-67.Με σερί 0-8 το σκορ έγινε 46-76 ο Καλλιτσάντσης με τρίποντο ,λει-απ ο Καμάρα και ο Χαμτάν Σάμι και με 1/2 βολές Ο Σεϊμένης Βασίλης. Το τελικό 49-76 πέτυχε με τρίποντο ο Μίλτος Χασάν.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σεϊμένης Γιάννης με 16 πόντους,2 ριμπάουντ,1 ασίστ 5 κλεψίματα και 1 κόψιμο, ο Μαναζής με 11 πόντους και 13 ριμπάουντ και ο Βαλτινός με 6 πόντους ,7 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Κουνάδης με 12 πόντους, 6 ριμπάουντ ,2 ασίστ ,1 κλέψιμο και ο Χασάν Μίλτος με 7 πόντους,6 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.