25.0%
37.5%
42.6%
25.0%

Pick ‘n’ Troll vs Μπάσχετοι 51-61.Εύκολο βράδυ για τους Μπάσχετους,που σκαρφάλωσαν στην τρίτη θέση του ομίλου.Οι Pick ‘n’ Troll κατέβηκαν στο ματς με την γνωστή 5άδα τους και δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν την νίκη.MVP του αγώνα ο Χατζηαγάπογλου με 8 πόντους,18 ριμπάουντ(11-7),2 ασίστ ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με λει-απ ο Μίχος και τρίποντο ο Καλλίνικος και το 0-5 για τους Μπάσχετους.Με λει-απ ο Αντωνόπουλος έκανε το 2-5 για τους Pick ‘n’ Troll .Ο Μίχος με 3/4 βολές και με τρίποντο ο Κάνδηλας γιατ ο 2-11.Ο Ρούσσος με τρίποντο και με γκολ φάουλ ο Τσοπανάκης Γιώργος έγραψαν το 8-11.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καραγιώργης για το 8-13.Το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο ο Κάτσας για το  11-13.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με σερί 0-8 το σκορ έγινε 11-21 για τους Μπάσχετους με 4 πόντους ο Καραγιώργης,με Hook ο Παγκάκης και με λει-απ ο Χατζηαγάπογλου .Ο Αντωνόπουλος και ο Ρούσσος μείωσαν σε 15-21 για τους Pick ‘n’ Troll .Ο Μίχος και ο Καλλίνικος με λει-απ πέτυχαν το 15-25.Ο Τσοπανάκης Γιώργος με λει-απ για το 17-25.Ο Χατζηαγάπογλου την ασίστ και το καλάθι ο Μίχος για το 17-27. Το δεκάλεπτο τελείωσε 18-27 με 1/2 βολές ο Τσοπανάκης Γιώργος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με τρίποντο από τον Καραγιώργη για τους Μπάσχετους και για το 18-30.Απάντησε και ο Ρούσσος με τρίποντο για το 21-30 για τους Pick ‘n’ Troll .Με σουτ ο Καλλίνικος έγραψε το 21-32 ,για να σκοράρει και  ο Ρούσσος με σουτ για το 23-32.Σερί 0-8 και το σκορ έγινε 23-40 με 6 πόντους ο Μίχος και με λει-απ ο Χατζηαγάπογλου .Απάντησαν με σερί 9-0 οι Pick  και το σκορ έγινε 32-40 με λει-απ ο Κάτσας ,σουτ ο Τσοπανάκης Νίκος και με τρίποντο και με σουτ από την γωνία ο Τσοπανάκης Γιώργος.Το δεκάλεπτο τελείωσε 32-46 με 4 πόντους ο Κάνδηλάς και με λει-απ ο Μίχος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Τσοπανάκης Νίκος με σουτ πέτυχε το 34-46 για τους Pick ‘n’ Troll .Οι Μπάσχετοι με τον Χατζηαγάπογλου έκαναν το 34-48.Με αριστερό λει-απ ο Ρούσσος σκόραρε για το 36-48.Ο Καλλίνικος με τρίποντο και ο Μίχος από το high post έγραψαν το 36-53.Με 1/2 βολές ο Τσοπανάκης Γιώργος για το  37-54.Από την ασίστ του Καλλίνικου πέτυχε το καλάθι ο Μίχος για το 37-55.Ο Τσοπανάκης Γιώργος με 2/2 βολές και ο Κάτσας με σουτ για το 41-55.Με λει-απ ο Μίχος πέτυχε το 41-57. Ο Ρούσσος με τρίποντο έκανε το 44-57.Από την ασίστ του Μίχου πέτυχε το καλάθι ο Κάνδηλας με σουτ από την γωνία για το 44-59.Ξανά ο Ρούσσος με τρίποντο και με σουτ ο  Τσοπανάκης Νίκος μείωσαν σε 49-59.Από το high post σκόραρε ο Κάνδηλας για το 49-61 και το τελικό 51-61 σημείωσε με λει-απ ο Ρούσσος.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μίχος με 21 πόντους,9 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Καλλίνικός με 10 πόντους,11 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Ρούσσος με 20 πόντους ,13 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Τσοπανάκης Γιώργος με 14 πόντους ,4 ριμπάουντ ,5 ασίστ και 3 κλεψίματα