28.1%
50.0%
37.9%
8.3%

Σουβλεηκερς vs Monstars 41-64.Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ο MVP Γαλανόπουλος Αντώνιος που μπήκε στο πάνθεον του Jumpball με τα στατιστικά του ,είχε  28 πόντους(5/7 βολές ,10/18 δίποντα,1/3 τρίποντα) ,35 ριμπάουντ(21-14), 7 κοψίματα και 2 λάθη.Με τις μονάδες αξιολόγησεις να  σταματάνε στις 58 μονάδες!!

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Γαλανόπουλος από επιθετικό ριμπάουντ που κέρδισε 0-2 για τους Monstars.Ισοφάρισε σε 2-2 ο Σταματίου με σουτ  για τους Σουβλέηκερς .Με σερί 0-14 το σκόρ έγινε 2-16 με τον Γαλανόπουλο να πετυχαίνει 8 πόντους ,ο Παναγιώτου και ο Θεοδωρακόπουλος και ο Ξενόφος με σουτ.Το δεκάλεπτο τελείωσε 6-16 με 2/2 βολές ο Σταμπολτζής και με σουτ από την γωνία ο Μοσχίδης.Ο Γαλανόπουλος τελείωσε με double-double  το δεκάλεπτο 10 πόντους και 14 ριμπάουντ(6-8).

Δεύτερο δεκάλεπτο και με σερί 0-7 το σκορ έγινε 6-23 με 4 πόντους του Αγγέλη ,ο Γιαννακάρης από το ζωγραφιστό και με 1/2 βολές ο Ξενόφος για τους Monstars.Ο Σταμπολτζής με σουτ έκανε το 8-23 για τους Σουβλέηκερς .Νέο σερί 0-7 για το 8-30 με 1/2 βολές ο Αγγέλης,ο Γαλανόπουλος με 3/4 βολές και Θεοδωρακόπουλος με σουτ και με 1/2 βολές.Ο Μοσχίδης με σουτ έκανε το 10-30 .Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 10-34 με hook ο Ξενόφος και με λει-απ ο Καράμπαλης .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Αγγέλης με 1/2 βολές και ο Γαλανόπουλος με λει-απ για το 10-37 για τους Monstars.Με τρίποντο  ο Βάσσης έκανε το 13-37 για τους Σουβλέηκερς .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γαλανόπουλος για το 13-39.Ξανά με τρίποντο ο Βάσσης έγραψε το 16-39..Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γαλανόπουλος για το 16-41.Με τρίποντο ο Σταματίου πέτυχε το 19-41.Ξανά ο Γαλανόπουλος ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και με τρίποντο έγραψε το 19-46.Ο Έξαρχος με τρίποντο για το 22-46 και το δεκάλεπτο τελείωσε 22-48 με καλάθι ο Γαλανόπουλος από επιθετικό ριμπάουντ .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Αγγέλης και ο Θεοδωρακόπουλος πέτυχαν το 22-52 για τους Monstars.Ο Σταματίου με τρίποντο και ο Έξαρχος με τρίποντο και λει-απ για το 30-52 για τους Σουβλέηκερς .Με σουτ ο Θεοδωρακόπουλος έκανε το 30-54.Με σουτ από την γωνία ο Μοσχίδης έκανε το 32-54,για να απαντήση ο Καράμπαλης για το 32-56.Το τρίποντο ο Σταματίου και με 1/2 βολές ο Σταμπολτζής για το 36-56.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γαλανόπουλος για το 36-58.Με 2/2 βολές ο Σταμπολτζής για το 38-58.Ο Θεοδωρακόπουλος με σου και 2/2 βολές για το 38-62.Ο Κωστής έγραψε το 41-62 με τρίποντο και το τελικό 41-64 με λει-απ ο Ξενόφος .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Αγγέλης με 8 πόντους ,11 ριμπάουντ,5 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Ξενόφος με 7 πόντους,5 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Σταματίου με 9 πόντους ,18 ριμπάουντ,2 ασίστ ,4 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Μοσχίδης με 6 πόντους,8 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.