12.9%
66.7%
38.6%
25.0%

Η Bacardi Tel Aviv πάτησε στη 2η θέση του ομίλου μετά τη νίκη της με 70-55 επί του Α.Ο. Άνδρου. Οι νικητές έτρεξαν και σκόραραν 20 πόντους στον αιφνιδιασμό, κάνοντας έτσι τη διαφορά στον αγώνα, έχοντας τον Κτιστάκη και τον Παναγιωτάκη με double double, και τον Δενδρινό να το χάνει για ένα ριμπάουντ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Bacardi Tel Aviv να τρέχει πολύ, ο Δενδρινός με τον Κτιστάκη σκόραραν για το 9-2, με τον Καλογερά να απαντά. Ο Λάντζας έγραψε το 11-4, με τον Κτιστάκη και τον Παναγιωτάκη να φέρνουν την ομάδα τους στο 16-4. Ο Μουστάκας απάντησε και ο Βασιλόπουλος έφερε το παιχνίδι ως το 16-10, αλλά ο Παναγιωτάκης ήταν που έκλεισε στο 20-13 το δεκάλεπτο με ένα τρίποντο του Καλογερά στο ενδιάμεσο. Ο Μουστάκας μείωσε στο 20-15 στη 2η περίοδο, αλλά ο Παναγιωτάκης με τον Κτιστάκη απάντησαν για το 28-15. Ο Καλογεράς απάντησε, με τον Αγγελιουδάκη να φέρνει την ομάδα του στο 30-18. Ξανά στους 10 από τον Μουστάκα, αλλά Κτιστάκης και Δενδρινός σκόραραν για το 35-22. Ο Μουστάκας με τον Βασιλόπουλο μείωσαν στους 9, ο Δενδρινός απάντησε, με τον Βασιλόπουλο να σκοράρει και πάλι, 37-28, πριν κλείσουν Δενδρινός και Αγγελιουδάκης το ημίχρονο στο 41-28.

Στην επανάληψη ο Καλογεράς με τον Μουστάκα μείωσαν σε 41-34, αλλά η Bacardi Tel Aviv απάντησε με 10-0 σερί καθαρίζοντας οριστικά το ματς, ο Δενδρινός με τον Παναγιωτάκη και τον Γυρούκη Γιαν. σκόραραν ως το 51-34 της ομάδας τους, με τον Καλογερά να διακόπτει με τρίποντο το σερί. Ο Δενδρινός έγραψε το 54-37, με τον Βασιλόπουλο να κλείνει στο 54-40 το 3ο δεκάλεπτο.

Στην 4η περίοδο ο Αγγελιουδάκης με τον Κτιστάκη έφεραν το ματς στο 61-41, για να μειώσει ο Μουστάκας σε 61-44. Ο Κτιστάκης με καλάθι και φάουλ έγραψε το 64-44, με τον Βασιλόπουλο και τον Μουστάκα να φέρνουν τον αγώνα στο 64-49. Μετά το καλάθι του Δενδρινού ο Βασιλόπουλος με τον Καλογερά μείωσαν σε 66-53, για να απαντήσουν ξανά Κτιστάκης και Δενδρινός για το 70-53 και να κλείσει ο Μουστάκας το ματς στο 70-55.

Για τους νικητές ο Κτιστάκης είχε 20 πόντους, 10 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ο Δενδρινός 23 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Παναγιωτάκης 13 πόντους, 11 ριμπάουντ. Για τον Α.Ο. Άνδρου ο Μουστάκας είχε 18 πόντους, 20 ριμπάουντ, ο Βασιλόπουλος 15 πόντους, ο Καλογεράς 22 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα.