24.0%
44.4%
54.5%
16.1%

Μεγάλη νίκη με ανατροπή από τους Pick and Troll μετά τα μέσα της τρίτης περιόδου όπου πέρασαν και πρώτη φορά μπροστά στο σκορ! Ένα παιχνίδι με πολλές εντάσεις κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο το οποίο έδειξε νικητές τους Pick and Troll οι οποίοι δεν μπήκαν πολύ δυνατά στην αρχή.
Στο πρώτο ημίχρονο οι Buzzer Beerers έκαναν “περίπατο” με πρώτο σκόρερ τον Παλαμιδά και τον Κουνάδη. Ο Κυριακόπουλος όμως δεν τους άφησε να πάρουν μεγάλη διαφορά σημειώνοντας 6 πόντους στην πρώτη περίοδο με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στον πάγκο με σκορ περιόδου 14-9 υπέρ των Buzzer Beeres. Η δεύτερη περίοδος δεν άλλαξε πολύ χρώμα καθώς οι Pick δεν κατάφεραν να ρίξουν το προβάδισμα του αντίπαλου τους αλλά ούτε και να ροκανίσουν την διαφορά καθώς αυτή παρέμεινε στους 5 πόντους με τελικό σκορ ημιχρόνου 25-20. Ο Παλαμιδάς ήταν ξανά αυτός που κρατούσε τα ηνία του ματς και στην δεύτερη περίοδο αλλά ο Τσοπανάκης ο Γιώργος με 2 καλάθια και φάουλ κατάφερε να κρατήσει την ομάδα του στον αγώνα καθώς οι Buzzer έφτασαν την διαφορά δυο φορές στους 9 χωρίς όμως να καταφέρνουν να τη κάνουν διψήφια.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Pick and Troll έβαλαν μπροστά τις μηχανές και ξεκίνησαν να μειώνουν την διαφορά. Με δυο συνεχόμενα δίποντα και ένα τρίποντο του Κάτσα κατάφεραν να μειώσουν στους 3 με τον Γκάτσο να έχει πέτυχει ένα τρίποντο ενδιάμεσα για τους Buzzer Beeres. Λίγο πριν την λήξη της τρίτης περιόδου ο Ρούσσος κατάφερε να ισοφαρίσει και να κάνει το 37-37. Ο Παλαμιδάς έκανε το 39-37 αλλά οι Κυριακόπουλος και Κυβρικοσαίος να βάζουν τους Pick για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ με 39-41 και η τρίτη περίοδος τέλειωσε εκεί. Στην τέταρτη οι Pick and Troll δεν ησύχασαν αλλά ξεκίνησαν να αυξάνουν την διαφορά σιγά σιγά με τον Κυβρικοσαίο να ευστοχεί σε βολή και να κάνει το +10 για την ομάδα του με 48-58. Καθώς έμενε λίγος χρόνος στο χρονόμετρο οι Buzzer Beeres προσπάθησαν να κάνουν φάουλ συνεχώς ώστε να στείλουν τον αντίπαλό τους στις βολές και εκείνοι να ευστοχούν στις επιθέσεις τους. Αυτό έγινε μόνο μια φορά επιτυχώς με το τρίποντο του Γκάτσου όπου και μείωσε στο 52-58. Ο Κάτσας με μια βολή στο τέλος του παιχνιδιού έκανε το 52-59 όπου ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.
Για τους νικητές ο Κυριακόπουλος είχε 17 πόντους με 5 ασσίστ, ο Κάτσας 10 πόντους ενώ άγγιξε και το DOUBLE-DOUBLE με 9 ριμπάουντ και ο Ρούσσος με 8 πόντους, 3 ασσίστ, 1 κλέψιμο, 1 τάπα και 23 ριμπάουντ!
Για τους Buzzer Beeres ο Παλαμιδάς είχε 23 πόντους, 3 ασσίστ, 5 κλεψίματα και 2 τάπες και ο Γκάτσος 11 πόντους, 2 ασσίστ ένα κλέψιμο.