20.0%
58.3%
55.1%
25.0%

Buzzer Βγειτερ vs Αρειος Παγκος 54-95. Μέχρι το ημίχρονο βρήκε αντίσταση ο Άρειος Παγκος 35-38 από τους buzzer βγειτερ . Για τους νικητές που είχαν 6 παίχτες με +10 πόντους MVP του αγώνα ο Αργύρης με 23 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 5 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι για τον Άρειο πάγκο ο Καλλιώρας 0-2 .Ο Τανός με τρίποντο το 3-2 για τους buzzer βγειτερ. Ξανά ο Καλλιώρας σκόραρε για το 3-4,για να απαντήσει ο Νάστας με ντράιβ για το 5-4.Με ντράιβ ο Αργύρης και με τρίποντο ο Καλλιώρας έγραψαν το 5-9.Με λει-απ ο Τανός και με 4 πόντους του Νάστα έγινε το 11-9.Ο Μαυρόπουλος με 4 πόντους έγραψε το 11-13, για να ισοφαρίσει ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Νάστας για το 13-13.Με κλέψιμο και λει-απ ο Μαριόλης και με λει-απ ο Αργύρης πέτυχαν το 13-17.Ο Γαλανάς με γκολ φάουλ έκανε το 16-17.Ο Λιόλιος με σουτ και Μαυρόπουλος και Αργύρης με λει-απ έγραψαν το 16-23.Το δεκάλεπτο τελείωσε 18-23 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ που σκόραρε ο Γαλανάς.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ξεκίνημα και ο Νάστας πέτυχε το 20-23 για τους Buzzer βγειτερ .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαυρόπουλος το 20-25 για τον Άρειο πάγκο. Με γκολ φάουλ ο Γαλανάς και με λει-απ ο Νάστας ισοπαλία 25-25.Ο Καλλιώρας και ο Αργύρης πέτυχαν το 25-29.Με 2/2 βολές ο Σεπέτης για το 27-29.Το ντράιβ ο Λιόλιος για το 27-31.Με 1/2 βολές ο Τανός για το 28-31.Με ντράιβ ο Μαριόλης έκανε το 28-33.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Νάστας για το 30-33.Ο Αργύρης με 1/2 βολές για το 30-34.Με γκολ φάουλ ο Νάστας και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γαλανάς για το 35-34.Το δεκάλεπτο τελείωσε 35-38 με λει-απ ο Αργύρης και με σουτ από την γωνία ο Λιόλιος.
Ξεκίνημα τρίτο δεκάλεπτο και ο Μαυρόπουλος με 5 πόντους έγραψε το 35-43.Με σουτ ο Γαλανάς πέτυχε το 37-43 για τους Buzzer βγειτερ. Ο Σαμοΐλης και ο Μαυρόπουλος πέτυχαν το 37-47 για να μειώσει ο Γαλανάς σε 39-47.Με σουτ ο Λιόλιος έκανε το 39-49 ,για να σκοράρει ο Νάστας με λει-απ για το 41-49.Ο Σαμοΐλης και ο Μαριόλης πέτυχαν το 41-53.Ο Παράβας σκόραρε για το 43-53.Με σερί 0-7 το σκορ έγινε 43-60 με 3 πόντους ο Αργύρης και με σουτ ο Λιόλιος και ο Μαριόλης με ντράιβ. Ο Νάστας με λει-απ για το 45-60 και το δεκάλεπτο τελείωσε 45-62 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σαμοΐλης.
Τελευταίο δεκάλεπτο οι buzzer βγειτερ έμειναν από δυνάμεις και στο ξεκίνημα δέχτηκε σερί 0-16 και το σκορ έγινε 45-78 με 6 πόντους ο Μαυρόπουλος, 4 πόντους ο Αργύρης και από 2 πόντους ο Λιόλιος, ο Πούλιος και ο Καλλιώρας. Ο Τανός σκόραρε με τρίποντο για το 48-78.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καλλιώρας για το 48-80.Ο Παράβας και ο Νάστας πέτυχαν το 52-80.Με σερί 0-11 το σκορ έγινε 52-91 με 4 πόντους ο Μαυρόπουλος 5 ο Αργύρης (1 τρίποντο ) και με σουτ ο Μαριόλης. Ο Σεπέτης με σουτ για το 54-91 και το τελικό 54-95 έγραψε ο Σαΐμολης.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μαυρόπουλος με 24 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Μαριόλης με 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 3 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Νάστας με 20 πόντους και 6 ριμπάουντ και ο Γαλανάς με 14 πόντους, 16 ριμπάουντ και 4 ασίστ.