36.7%
52.0%
42.2%
33.3%

Φωκιανός vs Red-Dicolo 77-63.Την πρώτη τους νίκη για το Summer κατέκτησε ο Φωκιανός με τον Μυλιόρδο να πετυχαίνει στο φινάλε του πρώτου δεκαλέπτου ένα από τα κορυφαία buzzer  τις χρονιάς, τρίποντο πίσω από το κέντρο.Οι Red-Dicolo κατέβηκαν στο ματς με μόνο 5 παίχτες, πέρασαν μπροστά στο σκορ στο 3ο δεκάλεπτο 50-51. αλλά δεν άντεξαν μέχρι το τέλος. MVP του αγώνα ο Μυλιόρδος με 24 πόντους(6 τρίποντα) ,1 ριμπάουντ,3 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Μυλιόρδος για τον Φωκιανό,ισοφάρισε ο Λαουρδέκης 2-2 για τους Red-Dicolo και ο Καρακατσάνης με σουτ το 4-2.Με 0-7 σερί το σκορ έγινε 4-9 με γκολ φάουλ ο Κλωνάρης,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν ο Γαρμπίδης και ο Λαουρδέκης.Με λει-απ ο Κυριάκογλου το 6-9 και με 2/2 βολές ο Γαρμπίδης το 6-11.Ισοπαλία 11-11 με τρίποντο ο Τσιώτσης και με κλέψιμο και λει-απ ο Παντελεάκης.Ο Μακρής με σουτ το 11-13 και με τρίποντο ο Μυλιόρδος για το 14-13.Ο Μακρής με λει-απ και με γκολ φάουλ ο Λαουρδέκης το σκορ έγινε 14-18.Το δεκάλεπτο τελείωσε 19-18 με σουτ ο Παντελεάκης και με το buzzer τρίποντο πίσω από το κέντρο ο Μυλιόρδος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μυλιόρδος με νέο τρίποντο και ο Μουρελάκος  με σουτ το 24-18 για τον Φωκιανό.Ο Κλωνάρης με 5 πόντους(1 τρίποντο) μείωσε 24-23 για τους Red-Dicolo.Τρίποντο ο Παντελεάκης για το 27-23 και ο Κλωνάρης από το low post το 27-25.Ο Γρίβας έγραψε με σουτ το 29-25 για να απαντήσει ο Λαουρδέκης το 29-27 με σουτ.Το δεκάλεπτο τελείωσε με 11 -0 σερί  για το 40-27 με 6 πόντους ο Μουρελάκος  ,με τρίποντο ο Κυριάκογλου και με σουτ ο Ρίπης .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Γαρμπίδης με ντράιβ και με 1/2 βολές ο Λαουρδέκης το 40-30 για τους Red-Dicolo.Ο Ρίπης με σουτ το 42-30 για τον Φωκιανό.Με 0-8 σερί μείωσαν 42-38 με 5 πόντους ο Μακρής και με τρίποντο ο Θειακούλης .Απάντησε με τρίποντο ο Παντελεάκης για το 45-38 και ο Μακρής με λει-απ το 45-40.Τρίποντο ο Μυλιόρδος για το 48-40 και ο Λαουρδέκης μείωσε 48-42 με λει-απ .Ο Ρίπης με σουτ πέτυχε το 50-42 .Με νέο σερί 0-9 το σκορ έγινε 50-51 με 5 πόντους ο Λαουρδέκης (1 τρίποντο ) και με 4 πόντους ο Μακρής .Το δεκάλεπτο τελείωσε 56-51 με τρίποντο ο Κυριάκογλου και με 1/2 βολές και σουτ ο Μουρελάκος .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κυριάκογλου πέτυχε το 58-51 για τον Φωκιανό.Ο Κλωνάρης με σουτ το 58-53 για τους Red-Dicolo.Ο Μυλιόρδος με τρίποντο το 61-53 και ο Λαουρδέκης πέτυχε το 61-55 με σουτ.Ξανά ο Μυλιόρδος με τρίποντο το 64-55 και ο Μακρής με σουτ το 64-57.Ο Μουρελάκος με 1/2 βολές και με καλάθι ο Κυριάκογλου για το 67-57.Με τρίποντο ο Λαουρδέκης το 67-60  και ο Ρίπης και ο Μυλιόρδος με σουτ για το 71-60.Ο Μακρής με σουτ από την γωνία το 71-62 .Ο Καρακατσάνης με 2/2 βολές και με λει-απ ο Μυλιόρδος το σκορ έγινε 75-62.Με 1/2 βολές ο Μακρής το 75-63 και το τελικό 77-63 έγραψε ο Καρακατσάνης με 2/2 βολές .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ρίπης με 8 πόντους, 9 ριμπάουντ και 3 ασίστ ,Κυριάκογλου με 12 πόντους,5 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο και ο Παντελεάκης με 10 πόντους,2 ριμπάουντ ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Λαουρδέκης με 22 πόντους,13 ριμπάουντ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα, ο Κλωνάρης με 12 πόντους,10 ριμπάουντ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Μακρής με 20 πόντους,3 ριμπάουντ και 3 ασίστ.