20.0%
40.0%
34.6%
20.0%

Οι Nothing But Net, όντας ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα κόντρα στους Red-Dicolo, πήραν εύκολα το ροζ φύλλο με 53-72. MVP του αγώνα ήταν ο Κώστας Γκλάβας με 16 πόντους, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο οι Nothing But Net έδειξαν στους Red-Dicolo ότι θα είναι το αφεντικό στο ματς, παίζοντας εξαιρετική άμυνα και έχοντας πλουραλισμό στην επίθεση τους. Ο Καραμανής έκανε το 0-2, ο Κλωνάρης έβαλε 4 πόντους για το 4-2 και ο Δημητρίου απάντησε με τον ίδιο τρόπο για το 4-6. Δύο βολές του Λαουρδέκη και μια του Μπρίκου για το 7-6 και 0-13 από Καραμανή, Κανελλόπουλο, Δημητρίου και Γκλάβα για το 7-19. Σε 9-19 μείωσε ο Κλωνάρης, ο Δημητρίου έγραψε το 9-20 και ο Μακρής μείωσε σε 12-20. Γκολ φάουλ από τον Δημητρίου για το 12-23 και 13-23 από τον Κρίκα .

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Nothing But Net συνέχισαν να έχουν την ίδια καλή απόδοση μπροστά και πίσω, με αποτέλεσμα να δυσκολεύουν πολύ το έργο των Red-Dicolo, από τους οποίους έλειπαν μερικά από τα πρώτα βιολιά. Ο Ζαχαρόπουλος έκανε το 13-26, ο Κλωνάρης μείωσε σε 15-26 και ο Κανελλόπουλος ανέβασε ξανά στους 13 με το 15-28. Καλάθι από τον Λαουρδέκη για το 17-28, απάντηση του Δημητρίου και 20-30 από τον Μακρή. Ο Γκλάβας έκανε το 20-32, ο Μπρίκος μείωσε σε 22-32 και οι Καραμανής – Γκλάβας ανέβασαν σε 22-36. Καλάθι ξανά από τον αρχηγό για το 24-36 και 24-40 με δράστες ξανά τους Γκλάβα και Καραμανή.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά άνοιξε από τους Nothing But Net, μετα ομως ήρθε χαλάρωση την οποία εκμεταλλευτηκαν οι Red-Dicolo για να μειώσουν. Ο Δημητρίου σημείωσε το 24-42, ο Λαουρδέκης μείωσε σε 27-42 και ο Δημητρίου έγραψε άλλο ένα καλάθι για το 27-44. Καλάθι του Κλωνάρη για το 29-44 και του Μακρή για το 31-44. Ζαχαρόπουλος και Βαγιάνος ανέβασαν σε 31-49, ο Λαουρδέκης μείωσε σε 33-49 και ο Ζαχαρόπουλος ανέβασε ξανά στους 18. Μακρής, Δημητρίου και Κλωνάρης μείωσαν σε 41-51, ο Κανελλόπουλος σταμάτησε το σερί του αντίπαλο με το 41-53 και ο Κλωνάρης σημείωσε το τελικό 43-53 της περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο οι Red-Dicolo συνέχισαν να πιέζουν, έριξαν μέχρι και τους 7 τη διαφορά, όμως γρήγορα η ομάδα του Κοτσίφη συγκεντρώθηκε και με ένα καλό σερί έφτασε στην άνετη νίκη. Ο Καραμανής μείωσε σε 43-55, οι Λαουρδέκης και Μπρίκος μειωσαν σε 48-55 και οι Καραμανής και Δημητρίου έβαλαν από ένα καλάθι για το 48-59. Ο Μελέτης μείωσε σε 50-59 και ο Ζαχαρόπουλος ανέβασε σε 50-61. Μια βολή από τον Λαουρδέκη για το 51-61 και 2 συνεχόμενα καλάθια του Γκλάβα για το 51-65. Ο Λαουρδέκης στη συνέχεια μείωσε σε 53-65, για να ακολουθήσει ένα 0-7 από Δημητρίου, Γκλάβα και Βαγιάνο για το τελικό 53-72 του αγώνα.

Για τους νικητές, πέρα από τον Γκλάβα, πολύ καλό ματς έκαναν επίσης οι Καραμανής, Κανελλόπουλος και Δημητρίου. Για τους Red-Dicolo ξεχώρισαν οι Μακρής, Κλωνάρης και Λαουρδέκης.