32.0%
47.8%
42.9%
43.8%

Nothing But Net-Xavalencia 64-68. Με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο πήραν την νίκη οι Xavalencia,με τρίποντα ο Μποφίλης και ο Κανταρτζής έγραψαν το 62-67. Οι Nothing But Net στις τελευταίες επιθέσεις αρκετά άστοχοι(1/3 δίποντα ,0/4 τρίποντα ). MVP του αγώνα ο  Βλασταρίδης Αντρέας με 16 πόντους ,6 ριμπάουντ,4 ασίστ και 4 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με 0-5 για τους Xavalencia ο Κανταρτζής με σουτ και με τρίποντο ο Βλασταρίδης Ανδρέας. Ο Ράπτης με 1/2 βολές το 1-5 για τους Nothing But Net. Με 1/2 βολές ο Βλασταρίδης Ανδρέας το 1-6 και ο Ράπτης με σουτ και ο Κοτσίφης με τρίποντο, ισοπαλία 6-6.Με σερί 0-9 το σκορ έγινε 6-15 ,ο Χριστοφορίδης από το ζωγραφιστό, με κλέψιμο και λει-απ ο Βλασταρίδης Νεκτάριος, ο Βασιλόπουλος το λει-απ και ο Κανταρτζής με τρίποντο. Απάντησαν με δικό τους σερί οι Net 9-0 και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 17-15 με με σουτ ο Ράπτης, ο Κοτσίφης με τρίποντο και με καλάθι ο Σαπλατέρας και ο Δημητρίου .Ο Βλασταρίδης ισοφάρισε 17-17 και ο Καραμανής με σουτ το 19-17.Το δεκάλεπτο τελείωσε 19-21 με λει-απ ο Βασιλόπουλος και με ντράιβ ο Βλασταρίδης Ανδρέας.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Βασιλόπουλος πέτυχε το 19-23 για τους Xavalencia. Ο Σανάι με τρίποντο το 22-23 για τους Nothing But Net. Ο Χριστοφορίδης με λει-απ, ο Κανταρτζής με τρίποντο και ο Μποφίλης με λει-απ έγραψαν το 22-30.Από το ζωγραφιστό ο Μπαμπάκος πέτυχε το 24-30 και ο Κανταρτζής το 24-32. Με λει-απ ο Σανάι έγραψε το 26-32 και ο Βασιλόπουλος με 1/2 βολές και ο Κανταρτζής με σουτ από την γωνία για το 26-35.Ο Κοτσίφης με τρίποντο μείωσε σε 29-35 και ο Βλασταρίδης Ανδρέας με ντράιβ το 29-37.Ο Σανάι με ντράιβ το 31-37 και ο Κανταρτζής με σουτ το 31-39.Ο Καραμανής σκόραρε το 33-39 και ο Βασιλόπουλος από επιθετικό ριμπάουντ το 33-41.Το δεκάλεπτο τελείωσε 37-41 με σουτ και 2/2 βολές ο Μπαμπάκος.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μπαμπάκος με hook μείωσε σε 39-41 για τους Nothing But Net. Ο Κανταρτζής με 1/2 βολές το 39-42 για τους Xavalencia. Ο Δημητρίου με σουτ από την γωνία το 41-42 και ο Κανταρτζής με λει-απ το 41-44.Με σερί 11-0 το σκορ έγινε 52-44,ο Δημητρίου με 5 πόντους και τρίποντο ο Ράπτης και ο Σανάι.Το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 52-52 με 4 πόντους ο Κανταρτζής ,1/2 βολές ο Μποφίλης και με τρίποντο ο Βλασταρίδης Ανδρέας.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βασιλόπουλος με 1/2 βολές το 52-53 για τους Xavalencia. Ο Δημητρίου με τρίποντο το 55-53 για τους Nothing But Net. Ο Χριστοφορίδης με 1/2 βολές το 55-54 και τρίποντο ο Κοτσίφης και με σουτ ο Δημητρίου το 60-54.Ο Κανταρτζής με τρίποντο μείωσε σε 60-57 και ο Καραμανής με hook το 62-57. Με 2/2 βολές ο Κανταρτζής ,από την ασίστ του Κανταρτζή ο Χριστοφορίδης το λει-απ και ο Μποφίλης με τριποντο (1:34),με τον Κανταρτζή Ν ολοκληρώνει την ανατροπή με τρίποντο (0:59).Ο Καραμανής από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 64-67 (0:06).Και το τελικό 64-68 διαμόρφωσε ο Χριστοφορίδης με 1/2 βολές (0:03,4).
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κανταρτζής με 26 πόντους,2 ριμπάουντ και 4 ασίστ  και ο Βασιλόπουλος με 10 πόντους,6 ριμπάουντ,3 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Καραμανής με 8 πόντους,11 ριμπάουντ και 7 ασίστ  και ο Ράπτης με 10 πόντους και 9 ριμπάουντ.