29.4%
50.0%
38.6%
33.3%

Ακόμα μία νίκη για Underdogs, αυτή τη φορά απέναντι στους μαχητικούς Angels, οι οποίοι αν και είχαν απουσίες κράτησαν για αρκετά λεπτά το προβάδισμα. Στο τέλος μάλιστα είχαν το momentum χωρίς όμως να το αξιοποιήσουν κατάλληλα και έτσι η παρέα του απόντα Σταθόπουλου έφτασε σε μία ακόμα νίκη!

Με τρίποντο άνοιξε το σκορ ο Κούλουμπος, είδε όμως τον Κακομανώλη να απαντάει ομοίως για το 3-5. Επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι από τον Αλεξόπουλο λίγο πριν ο Μαλλιγιάννης σκοράρει από τα 6,75 και ο Σελεπές με ωραίο ποστ γράψει το 10-9. Ο Ντζιλέπης έκλεψε και σκόραρε σε αιφνιδιασμό, όμως ο Κακομανώλης βρήκε και πάλι σκορ από τρίποντο. Ο Ζήσης έγραψε το 17-15 με τρίποντο, ωστόσο ο Κακομανώλης έκλεισε με ίδιο τρόπο το δεκάλεπτο.

Ο Καρακώστας άνοιξε τη 2η περίοδο, είδε όμως τους αντιπάλους να τρέχουν ένα σερί 9-0 με κυριότερες φάσεις το roll/drive του Μαλλιγιάννη και το τρίποντο του Κακομανώλη. Ο Βογιατζάκης με σουτ μέσης απόστασης και ασίστ στον Κούλουμπο βοήθησε τα μέγιστα για το 29-25, πριν ο τελευταίος κλείσει το δεκάλεπτο 31-27.

Ο Ζήσης έκανε καλό ζέσταμα στην ανάπαυλα και ξεκίνησε με τρίποντο, όμως με έμμεσο τρίποντο απάντησε ο Οικονόμου. Καλή συνεργασία Καρακώστα-Αλεξόπουλου και τρίποντο του Κουλούμπου για το 34-35. Το 34-44 έγινε με ωραία συνεργασία Ζήση-Ντζιλέπη. Ο δεύτερος πάσαρε στον πρώτο και αυτός πάλι στον δεύτερο για ένα ωραίο καλάθι. Το 39-46 έγραψε ο Σελεπές με δυναμικό ποστ.

Αν και οι Underdogs έδειχναν να πατούν καλύτερα ένα σερί 10-2 έδωσε και πάλι προβάδισμα στην παρέα του Κουντούρη. Στο διάστημα αυτό ο Οικονόμου έκλεψε και πάσαρε ωραίο στον Κακομανώλη, ενώ ο πρώτος βρήκε και σκορ με coast to coast. Η αντίδραση όμως ήρθε δια χειρός Ζήση με μπομπίτα που έδωσε έναυσμα για ένα σερί 9-0. Κούλουμπος και Ζήσης βρήκαν σκορ από τα 6,75 στα λεπτά αυτά. Ο Κορομηλάς με ποστ έκανε το 51-57, όμως η τρίποντη βόμβα του Ντζιλέπη για το 52-60 έδειξε νικητή. Τελικό σκορ 54-61.

MVP o Κούλουμπος με 17 πόντους και ¾ τρίποντα. Άξιοι όμως συμπαραστάτες οι Ντζιλέπης και Ζήσης που σκόραραν από 11 πόντους. Από την άλλη ο Κακομανώλης ήταν πολύ καλός με 14 πόντους και 8 ριμπάουντ.