16.0%
57.9%
48.1%
7.7%

Athens Supergrungers vs Vintage Hoopers 48-66. Μέης και Μασοκώστας πέτυχαν 52 από τους 66 πόντους με 11/16 και 12/16 δίποντα και οι Vintage Hoopers πήραν την νίκη.Οι Athens Supergrungers πλησίασαν στο 4ο δεκάλεπτο 45-50,αλλά δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των νικητών.MVP του αγώνα ο Μασοκώστας με 27 πόντους,7 ριμπάουντ,6 ασίστ και 2 κλεψίματα
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Παπαδάκης για τους Athens Supergrungers 2-0.Ο Καρίνος με τρίποντο και από το ζωγραφιστό ο Μέης έγραψαν το 2-5 για τους Vintage Hoopers. Ο Λιούτας με τρίποντο ισοφάρισε 5-5 και με σερί 0-10 το σκορ έγινε 5-15 με 6 πόντους ο Μέης και 4 ο Μασοκώστας. Ο Κομποθανάσης το 7-15 και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Μέης το 7-17.Με σουτ ο Παπαδάκης πέτυχε το 9-17 και ο Μέης με λει-απ, ο Καρίνος με 1/2 βολές και ο Πανούσης με σουτ έγραψαν το 9-22.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 13-22 με σουτ ο Τσίπρας και ο Κατσαμπάνης με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μασοκώστας με γκολ φάουλ και σουτ και ο Μέης πέτυχαν το 15-33 για τους Vintage Hoopers. Με σερί 8-0 μείωσαν σε 23-33 οι Athens Supergrungers με 2/2 βολές ο Τσίπρας ,με σουτ ο Παπαδάκης και με 4 πόντους ο Κατσαμπάνης. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μέης το 23-35 για να σκοράρει ο Κατσαμπάνης το 25-35.Ο Μασοκώστας με λει-απ το 25-37 και με 1/2 βολές ο Θεοδώρου το 26-37.Μασοκώστας(8/9 δίποντα στο ημίχρονο ) και Μέης(9/10 δίποντα στο ημίχρονο) έγραψαν το 26-41.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 28-41 με καλάθι που πέτυχε ο Παπαδάκης.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μασοκώστας έκανε το 28-43 για τους Vintage Hoopers.Ο Τσίπρας σκόραρε το 30-43 για τους Athens Supergrungers. Με σουτ από την γωνία ο Μασοκώστας το 30-45 και ο Κατσαμπάνης με hook και με 2/2 βολές ο Τσίπρας για το 34-45.Ο Γεράνιος με 2/2 βολές το 34-47 και ο Αϊβαλιώτης με τρίποντο καιρό Παπαδάκης με σουτ μείωσαν σε 39-47.Ο Μασοκώστας με 2/2 βολές το 39-49 και Θεοδώρου με τρίποντο το 42-49.Το δεκάλεπτο τελείωσε 42-50 με 1/2 βολές ο Καρίνος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Athens Supergrungers μείωσαν σε 45-50 με 1/2 βολές ο Τσίπρας και με 2/2 βολές ο Παπαδάκης. Ο Μασοκώστας με 4 πόντους και ο Μέης με 3/4 βολές έγραψαν το 45-57 για τους Vintage Hoopers.Ο Θεοδώρου με τρίποντο το 48-57.Με σερί 0-9 το ματς τελείωσε 48-66 με γκολ φάουλ ο Γεράνιος ,ο Μέης με 4 πόντους και ο Πανούσης με σουτ.