16.7%
66.7%
28.3%
3.8%

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε η Oklaχωμα Thunder, που κέρδισε με 60-37 τους Pigs. MVP του αγώνα ήταν ο Μάνδυλας με 18 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Από το πρώτο δεκάλεπτο ο Τσάπαλος και η παρέα του ήταν επιβλητικοι και πήραν διαφορά. Ο Σπαχος έγραψε ένα τρίποντο για το 0-3, για να ακολουθήσει ένα 18-0 από Ανδρικόπουλο, Τζανάκη, Παπαθανασίου και Μάνδυλα για να τελειώσει η περίοδος με 18-3.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Pigs ανέβασαν ρυθμό και προσπάθησαν να μειώσουν. Μιχαλούδης και Δριβάκος μειωσαν σε 18-7, ο Μάνδυλας έγραψε το 21-7 και ο Τσίτουρας έβαλε 5 πόντους για το 21-12. Ένα διποντο και ένα τρίποντο από τον Μάνδυλα για το 25-12, με τους Σπαχο, Γεωργίου και Αρνή να μειώνουν στο τελικό 25-17 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Oklaχωμα ανέβασε ξανά ρυθμό, πήρε διαφορά και καθάρισε ουσιαστικά από νωρίς. Ανδρικόπουλος και Παπαναστασίου ανέβασαν σε 33-17, με τους Pigs να μειώνουν με δύο γρήγορα καλάθια σε 33-21. Δύο καλάθια από τον Τσάπαλο για το 37-21 και 37-23 από τον Μιχαλούδη. Άλλοι 5 πόντοι του Μάνδυλα για το 42-23, 42-25 από τον Τσίτουρα και 4 πόντοι του Τσάπαλου για το 46-25,σκορ με το οποίο τελείωσε η περίοδος.

Στην τελευταία περίοδο ο επιθετικός ρυθμός έπεσε, αφού το ματς θεωρητικά είχε ήδη κριθεί και απλά έμενε να μάθουμε το τελικό σκορ. Πετρόπουλος και Παπαναστασίου έκαναν το 51-25, ο Τσίτουρας μείωσε σε 51-27 και ο Κατσαμακλής έγραψε το 53-27. Δριβάκος και Σπάχος για το 53-31 και 7-0 από Ανδρικόπουλο, Παπαναστασίου και Τσάπαλο για το 60-31. Το τελικό 60-37 γράφτηκε με τον Μιχαλούδη να βάζει και τους 6 πόντους.

Για τους νικητές πέρα από τον Μάνδυλα, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Παπαναστασίου και Ανδρικόπουλος. Για τους Pigs ξεχώρισαν οι Τσίτουρας και Μιχαλούδης.