5.0%
50.0%
40.5%
22.7%

Pigs vs PartyZan 41-50.Οι Pigs με καταστροφικό το 2 και το 4 δεκάλεπτο 6 και 3 πόντους αντίστοιχα δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν την νίκη.Αντίθετα με ομαδικό μπάσκετ (19 ασίστ) οι PartyZan πέτυχαν την 4 νίκη σε ισάριθμους αγώνες.MVP  του αγώνα ο Γεωργακόπουλος με 17 πόντους,18 ριμπάουντ (12-6) ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Σκουτέλας για τους PartyZan 0-2.Οι Pigs  πέρασαν μπροστά στο σκορ με 7-2 με τρίποντο ο Δημητριάδης Δ και με καλάθια  ο Δριβάκος και ο Τσιτούρας.ο Γεωργακόπουλος μείωσε με λει-απ σε 7-4 και ο Δριβάκος με 1/2 βολές το 8-4.Ξανά ο Γεωργακόπουλος για το 8-6 και ο Δριβάκος και ο Μιχαλούδης για το 12-6.Με λει-απ ο Γεωργακόπουλος το 12-8 και ο Σκουφής με σουτ και ο Τσιτούρας με 4 πόντους για το 18-8.Το δεκάλεπτο τελείωσε 18-12 ο Σκουτέλας και ο Γεωργακόπουλος με σουτ.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Γεωργακόπουλος με λει-απ και ο Σιδηρόπουλος με σουτ έγραψαν το 18-16 για τους PartyZan .Ο Δριβάκος έγραψε το 20-16 με hook  για τους Pigs  και ο Αλεξόπουλος με 1/2 βολές και ο Γεωργακόπουλος με 3 πόντους πέτυχαν την ισοπαλία 20-20.Ο Τσιτούρας από το ζωγραφιστό το 22-20 και ο Στουγιαννόπουλος με τρίποντο το 22-23.Το δεκάλεπτο τελείωσε 24-23 με καλάθι ο Δριβάκος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Γεωργίου πέτυχε το 26-23 για τους Pigs  και ο Στουγιαννόπουλος με νέο τρίποντο την ισοπαλία 26-26 για τους PartyZan. Ο Γεωργίου με σουτ και ο Δριβάκος με 4 πόντους πέτυχαν το 32-26.Ο Σιδηρόπουλος έκανε το 32-28 και ξανά ο Δριβάκος για το 34-28.Ο Γεωργακόπουλος το 34-30 και ο Τσιτούρας από επιθετικό ριμπάουντ το 36-30.Ο Στουγιαννόπουλος με 1/2 βολές το 36-31 και ο Τσιτούρας με σουτ το 38-31.Το δεκάλεπτο τελείωσε 38-36 με σουτ ο Σιδηρόπουλος και με τρίποντο ο Γεωργιάδης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με σερί 0-11 το σκορ έγινε 38-47 για τους PartyZan,με 7 πόντους ο Σιδηρόπουλος (1 τρίποντο),από το low post ο Γεωργακόπουλος και ο Λεοντίου με σουτ.Οι Pigs  χωρίς σκορ για 8 λεπτά και ο Δριβάκος σκόραρε το 40-47 και με 1/2 βολές ο Μιχαλούδης το 41-47 .Το τελικό 41-50 πέτυχε με τρίποντο ο Βούλγαρης .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Στουγιαννόπουλος με 7 πόντους,4 ριμπάουντ,1 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Γεωργιάδης με 3 πόντους,8 ριμπάουντ,5 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Δριβάκος με 17 πόντους,8 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο ,Τσιτούρας με 12 πόντους,11 ριμπαόυντ και ο Γεωργίου με 4 πόντους,6 ριμπάουντ,3 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.