29.2%
50.0%
52.0%
20.0%

Δύο ομάδες από διαφορετικές κατηγορίες συναντήθηκαν το βράδυ της Παρασκευής,με την εμπειρία και τις παραστάσεις απο ψηλότερες κατηγορίες να κερδίζουν τον ενθουσιασμό των Σουβλέικερς.Η PartyZan λοιπόν κέρδισε με 68-57 με τον Γεωργακόπουλο να σημειώνει 30 πόντους!

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι δύο ομάδες προσπάθησαν να δείξουν τις διαθέσεις τους με την PartyZan να το καταφέρνει τρέχοντας αρχικά ένα σερί 11-2 με τον Σκουτέλα για να κλείσει το δεκάλεπτο σε διψήφια διαφορά 19-7 με τον Σιδηρόπουλο να προσθέτει και αυτός πόντους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η κατάσταση δεν άλλαξε και πόλυ με τους Σουβλέικερς να μην μπορούν να βρουν ρυθμό πέρα από κάποια ξεσπάσματα με τον Σταμπολτζή έτσι η PartyZan το εκμεταλλεύτηκε πήρε για πρώτη φορά διψηφια διαφορά με τον Παπαντωνίου να σκοράρει και με καλάθι του Αρσένου για το 36-16 και με δικιά του βολή έκλεισε το ημίχρονο στο 37-16 για τους γηπεδούχους.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι Σουβλέικερς μπήκαν μεταμορφωμένοι πέτυχαν 22 πόντους στο δεκάλεπτο με τον Κωστή να τραβάει μεγάλο μέρος του σκοραρίσματος  και προς το τέλος του δεκαλέπτου με δικό του καλάθι η διαφορά έπεσε στους 10 για το 48-38 με την PartyZan να συντηρεί την διαφορά της με τα καλάθια του Γεωργακόπουλου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Σουβλέικερς πήγαν για την ολική ανατροπή έριξαν την διαφορά στους 9 πόντους αλλά πάντα η PartyZan είχε τις απαντήσεις με καλάθια του Γεωργακόπουλου κυριώς και με τον ίδιο να βάζει ένα μεγάλο τρίποντο για το 65-51 και ουσιαστίκα να κλειδώνει την νίκη για την ομάδα του.

Απ τους νικητές ο Γεωργακόπουλος έκανε φοβερή εμφάνιση με 30 πόντους και 11 ριμπάουντ και 12 πόντους πρόσθεσε ο Παπαντωνίου.Για τους Σουβλέικερς ο Κωστής είχε 20 πόντους και ο Σταμπολτζής 17 πόντους.