17.2%
60.9%
25.0%
31.3%

Pigs vs Ατάλαντοι B.C. 59-55. Την δεύτερη νίκη τους πανηγύρισαν οι Pigs που πήραν μια διαφορά 17 πόντων(33-16)στο δεύτερο δεκάλεπτο και με τους Ατάλαντους να ισοφαρίζουν πέντε λεπτά πριν το φινάλε σε 53-53.Με τους Pigs  εύστοχους στα κρίσιμα τελευταία λεπτά, να πανηγυρίζουν την νίκη.MVP του αγώνα ο εξαιρετικός Δημητριάδης Βασίλης με 23 πόντους,9 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τον Δημητριάδης Βασίλης να γράφει το 7-0 για τους Pigs .Μείωσε με τρίποντο ο Παπαγεωργίου 7-3 για τους Ατάλαντους.Ο Δημητριάδης Βασίλης με σουτ από την γωνία και ο Μιχαλούδης με λει-απ το σκορ έγινε 11-3.Ο Βελκίδης με γκολ φάουλ και ο Δασκαλάκης με 1/2 βολές το 11-7.Ο Μιχαλούδης το 13-7 και ο Βελκίδης απάντησε για το 13-9.Με ντράιβ ο Τονινέλλι το 15-9 και ο Βελκίδης με 1/2 βολές το 15-10.Ο Κλάδης με σουτρ και ο Δημητριάδης Δημήτρης με 2/3 βολές έγραψαν το 19-10.Το δεκάλεπτο τελείωσε 19-11 με 1/2 βολές ο Βελκίδης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με 2/2 βολές ο Κλάδης το 21-11 για τους Pigs.Ο Δασκαλάκης με λει-απ το 21-13 για τους Ατάλαντους.Ο Δημητριάδης με 1/2 βολές ,ο Γεωργίου με λει-απ και ο Τονινέλλι με τρίποντο έγραψαν το 27-13.Ο Παπαγεωργίου μείωσε με 2/2 βολές σε 27-15 και ο Δημητριάδης Βασίλης με 4 πόντους το 31-15.Ο Δασκαλάκης με 1/2 βολές το 31-16 και ο Δημητριάδης Βασίλης με hook το 33-16.Ο Δασκαλάκης μείωσε σε 33-21 και ξανά ο Δημητριάδης Βασίλης με τρίποντο  το 36-21.Ο Παπαγεωργίου με 2/2 βολές και ο Βελκίδης με 4 πόντους πέτυχαν το 36-27.Ύστερα από κλέψιμο ο Δημητριάδης Βασίλης πέτυχε το 38-27 και το δεκάλεπτο τελείωσε 38-29 με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ ο Βελκίδης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Βελκίδης με 2/2 βολές το 38-31 για τους Ατάλαντους.Ο Δημητριάδης Δημήτρης με σουτ το 40-31 για τους Pigs.Ο Ξυγκάκης από επιθετικό ριμπάουντ,ο Παπαγεωργίου με 2 τρίποντα και ο Βελκίδης με σουτ το σκορ έγινε 40-41 .Απάντησε με τρίποντο ο Τονινέλλι το 43-41 και η ισοπαλία ήρθε με καλάθι του Δασκαλάκη.Το δεκάλεπτο τελείωσε 46-43 με τρίποντο του Σπάχου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μιχαλούδης έκανε το 48-43 για τους Pigs.Νέο τρίποντο ο Παπαγεωργίου το 48-46 για τους Ατάλαντους.Ο Σπάχος με τρίποντο και ο Τονινέλλι με σουτ πέτυχαν το 53-46.Ο Δασκαλάκης 7 πόντους(1 τρίποντο )ισοφάρισε 5 λεπτά πριν το φινάλε σε 53-53.Ο Δημητριάδης Βασίλης με ντράιβ και ο Τονινέλλι με σουτ το σκορ έγινε 57-53.Ο Βελκίδης το 57-55 και το τελικό 59-55 διαμόρφωσε ο Σπάχος με 2/2 βολές (0:56.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μιχαλούδης με 6 πόντους ,10 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Από τους ηττημένους ο Βελκίδης με 19 πόντους,12 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα , ο Παπαγεωργίου με 16 πόντους,15 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Δασκαλάκης με 18 πόντους ,5 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.