18.8%
66.7%
56.0%
44.4%

Οι Athens Supergrungers των πολλών απουσιών δεν μπόρεσαν να κοντράρουν τους πολύ δυνατούς Oklaχωμα Thunder με το τελικό σκορ να γράφει 74-41. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Δέλλιος με 14 πόντους, 7 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Από το πρώτο δεκάλεπτο φάνηκε ότι οι Oklaχωμα δεν θα έχουν πρόβλημα στο ματς, αφού οι Supergrungers είχαν απουσίες πολλών σημαντικών παικτών (Τσιπρας, Θεοδώρου, Χριστόπουλος κ.α.). Μάνδυλας και Παπαναστασίου ξεκίνησαν το ματς με 7-0, για να μειώσει ο Κομποθανάσης σε 7-2. Καλάθι από τον Ανδρικόπουλο και απάντηση από τον Αϊβαλιώτη για το 9-4, για να ακολουθήσει ένα 6-0 από τους Παπαναστασίου και Μάνδυλα για το 15-4. Ο Παπαδάκης μείωσε σε 15-6, οι Μάνδυλας, Τσάπαλος και Παπαναστασίου ανέβασαν σε 23-6 και ο Παπαδάκης έβαλε ξανά καλάθι για το 23-8. Το τελικό 25-8 της περιόδου σημειώθηκε από τον Χριστιά.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Oklaχωμα έριξαν λίγο ρυθμό, κάνοντας συνεχόμενο rotation, με τη διαφορά παρόλα αυτά να μην πέφτει. Πετρόπουλος και Χριστιάς έκαναν το 29-8, ο Αϊβαλιώτης μείωσε σε 29-10 και 30-10 από τον Μάνδυλα. Παπαδατος και Παπαδάκης μειωσαν σε 30-13, ο Δέλλιος ανέβασε σε 32-13 και ο Παπαδάκης με τρίποντο έκανε το 32-16. Καλάθι ο Μάνδυλας για το 34-16, απάντηση ο Παπαδάκης για το 34-18 και 36-18 από τον Παπαναστασίου για να κλείσει το ημίχρονο στο ματς.

Τρίτη περίοδος και συνέχεια στην πολύ καλή βραδιά από τους Oklaχωμα, οι οποίοι με όπλο τον αιφνιδιασμο συνέχισαν να ανεβάζουν τη διαφορά. Ο Γεραμάνης και ο Χριστιάς έκαναν το 40-18, για να μειώσουν σε 40-22 οι Κατσαμπανης και Αϊβαλιώτης. Τρίποντο του Γεραμάνη για το 43-22 και 43-24 από τον Παπαδάκη. Χριστιάς, Τσιβράς και Παπαναστασίου ανέβασαν σε 49-24, για να πάμε καλάθι καλάθι μέχρι το 53-29 και να κλείσουμε δεκάλεπτο.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με καλάθι του Τσάπαλου, με τον Παπαδάκη να απαντάει και τον Δελλιο να γράφει το 57-31. Ο Αϊβαλιώτης έγραψε το 57-33, για να ακολουθήσει ένα καλάθι του Δέλλιου και ένα του Μάνδυλα για το 61-33. Ο Λιούτας μείωσε σε 61-35 και ο Δέλλιος μαζί με τον Χριστιά ανέβασαν σε 66-35. Ο Κατσαμπανης έκανε το 66-38, Δέλλιος και Χριστιάς ξανά για το 74-38 και 74-41 από τον Κομποθανάση για να κλείσει το ματς.

Για τους Oklaχωμα Thunder, πέρα από τον Δέλλιο, πολύ καλό ματς έκαναν και οι Χριστιάς, Μάνδυλας και Παπαναστασίου. Για τους Athens Supergrungers ξεχώρισε ο Παπαδάκης.