28.0%
58.8%
36.2%
11.1%

Στο κλειστό της Σιπύλου παρακολουθήσαμε δύο ομάδες με ξεκάθαρο στόχο την πρόκριση στην επόμενη φάση, PartyZan και Vintage Hoopers με τους πρώτους να θέλουν να διατηρήσουν το αήττητο καιτους δεύτερους να κάνουν αποφασιστικό βήμα για την τετράδα.Το παιχνίδι βρήκε την PartyZan να είναι τελικά ο νικητής με 61-50.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού η PartyZan έτρεξε ένα σερί 7-0 με τον Μπακόλα και τους Hoopers με τον Μέη να φέρνουν το παιχνίδι στα ίσα και τελικά το δεκάλεπτο να κλείνει στο 15-13 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η εικόνα του παιχνιδιού ήταν ίδια περίπου οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν ένα σερί με τον Μασοκώστα να χτυπάει στον αιφνιδιασμό για το 17-23 και την PartyZan να μαζεύουν την διαφορά στο τέλος και να πηγαίνουν στην ανάπαυλα στο 24-26.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου με τρίποντο του Βούλγαρη οι γηπεδόυχοι περάσαν μπροστά για το 27-26 με τον Μέη να σκοράρει για το 34-34 λίγο πριν τελειώσει το 3ο δεκάλεπτο με τους Ηοοpers να δέχονται ένα σερί 10-0 για να πάει το σκορ στο 44-34 πριν ο Μασοκώστας σκοράρει με τρίποντο για το 44-37 στην λήξη της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Partyzan συνεχίζε να είναι αποτελεσματική στην επίθεση με τον Γεωργακόπουλο να κάνει τρομερό δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε και στους 20 με τρίποντο του Σιδηρόπουλου για το 56-36.Εκεί σιγά σιγά οι φιλοξενούμενοι με τον Μέη ροκάνισαν την διαφορά και με 5 μαζεμένους πόντους του Κεσιμίδη έφεραν το ματς στο 58-48 λίγο πριν το τέλος.Η διαφορά επέσε και στους 8 με δύο εύστοχες βολές του Μέη για το 58-50 αλλά δεν υπήρχε χρόνος με το ματς να τελειώνει στο 61-50.

Απ τους νικητές ο Γεωργακόπουλος έκανε ακομα μια καλή εμφάνιση με 20 πόντους και 10 ριμπάουντ ,13 πόντους πρόσθεσε ο Παπαντωνίου και 8 πόντους ο Μπακόλας και 11 ριμπάουντ.Για τους Vintage Hoopers  ο Μέης είχε 23 πόντους 13 ριμπάουντ και Μασοκώστας πρόσθεσε άλλους 11 πόντους.