7.7%
36.4%
51.4%
15.4%

Αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση τους στην επόμενη φάση του Summer League έκαναν οι Athens Supergrungers οι οποιοί νίκησαν δύσκολα τους Pigs με 58-52 σε ένα ματς που ήταν ντέρμπυ απ την αρχή μέχρι το τέλος,έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον Χριστόπουλο.

Στην αρχή της πρώτης περιόδου οι δύο ομάδες βρήκαν γρήγορα ρυθμό και με καλάθια απ τον Χριστόπουλο απ την μία και του Δημητριάδη Βασίλη απ την άλλη το σκορ δεν ξέφυγε ιδιαιτερα με το δεκάλεπτο να τελειώνει στο 15-14 υπέρ των γηπεδούχων.

Στην δεύτερη περίοδο το σκηνικό ήταν λίγο πολύ ίδιο οι Athens έτρεξαν ένα μικρό σερί για το 20-14 με καλάθι του Θεοδωρου εκεί οι Pigs ισορρόπησαν το παιχνίδι και πέρασαν μπροστά με τρίποντο του Δημητριάδη Βασίλη για το 20-23 με το ημίχρονο να κλείνει στο 25-28 υπέρ των pigs.

Η έναρξη του τρίτου δεκαλέπτου βρήκε τους φιλοξενούμενους να περνάνε μπροστά με 7 πόντους και το 25-32 και τους Athens να βγάζουν αντίδραση και να περνάνε μπροστά μετά από λίγο με καλάθι του Αϊβαλιώτη για το 33-32,παρά τις προσπάθειες του Τονινέλλι και του Δριβάκου η περίοδος έκλεισε στο 48-44 υπέρ των Athens.

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο όλα έδειχναν ντέρμπυ όπως και έγινε ο Σπάχος με 5 συνεχόμενους πόντους έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του με 48-50 αλλά οι Athens πέρασαν μπροστά με καλάθι του Θεοδώρου για το 54-52 περίπου 2:30 λεπτά πριν τελειώσει το ματς.Ακολούθησαν αρκετες χαμένες επιθέσεις και για τις δύο ομάδες λίγο κάτω απ το ένα λεπτό ο Θεοδώρου πήγε στις βολές έχοντας ½ και έκανε το 55-52 ακολούθησε λάθος επαναφορά για τους Pigs και φάουλ στο Χριστόπουλο βάζοντας και τις 2 βολές για το 57-52 τον Σπάχο στην επόμενη να αστοχεί σε τρίποντο και τον Χριστόπουλο πάλι απ τις βολές να κάνει το τελικό 58-52.

Για τους νικητές ο Χριστόπουλος είχε 19 πόντους και 16 ριμπάουντ, ο Θεοδώρου είχε  πόντους και ο Αϊβαλιώτης πρόσθεσε άλλους 11 πόντους.Για τους Pigs 16 πόντους σκόραρε ο Δημητρίαδης Βασίλης βοήθησε και ο Μιχαλούδης με 7 πόντους και 13 ριμπάουντ