21.1%
76.2%
47.4%
33.3%

Oklaχωμα Thunder vs PartyZan 67-73.Την πρώτη τους ήττα γνώρισαν οι Oklaχωμα Thunder που έχασαν την μάχη στα ριμπάουντ(26-45).Το απόλυτο στο όμιλο για τους PartyZan με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Παπαντωνίου και Γεωργακόπουλο με τον τελευταίο να είναι και ο MVP του αγώνα με 18 πόντους,16 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Τσάπαλος για τους Oklaχωμα Thunder.Ο Σιδηρόπουλος έκανε το 2-4 για τους PartyZan.Ο Τσάπαλος και ο Μάνδυλας πέτυχαν το 6-4 και ο Γεωργακόπουλος με σουτ και με 2/2 βολές ο Παπαντωνίου για το 6-8.Με 1/2 βολές ο Παπαναστασίου,με ντράιβ ο Τσιβράς και με λει-απ ο Μάνδυλας έγραψαν το 11-8.Με 2/2 βολές ο Παπαντωνίου το 11-10 και ο Σαχινίδης με τρίποντο το 14-10.Το δεκάλεπτο τελείωσε 14-15 με 5 πόντους του Παπαντωνίου .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μάνδυλας το 16-15 για τους Oklaχωμα Thunder.Ο Γεωργακόπουλος με 2/2 βολές το 16-17 για τους PartyZan και ο Σαχινίδης με σουτ το 18-17.Ο Παπαντωνίου με λει-απ ,με τρίποντο ο Στουγιαννόπουλος  και με σουτ ο Σκουτέλας έγραψαν το 18-24.Ο Παπαναστασίου πέτυχε το 22-24 και ο Σιδηρόπουλος με 1/2 βολές και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γεωργακόπουλος  για το 22-27.Ο Παπαναστασίου και ο Ανδρικόπουλος με λει-απ το 26-27 και ο Παπαντωνλιου με 2/2 βολές για το 26-29.Το δεκάλεπτο τελείωσε 29-29 με τρίποντο ο Βολτέας.

Τρίτο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με 8-0 σερί για τους Oklaχωμα Thunder και το σκορ έγινε 37-29 με 4 πόντους ο Παπαναστασίου και Μάνδυλας.Ο Γεωργακόπουλος από το ζωγραφιστό το 37-31 και ο Μανδυλάς με λει-απ το 39-31.Με τρίποντο ο Γεωργακόπουλος το 39-34 για τους PartyZan και ο Ανδρικόπουλος το 41-34.Ο Γεωργιάδης με τρίποντο το 41-37 και με κλέψιμο και λει-απ ο Τσιβράς έγραψε το 43-37.Ο Γεωργακόπουλος και ο Γεωργιάδης πέτυχαν το 43-41 και ο Ανδρικόπουλος με σουτ από την γωνία το 45-41.Ο Σιδηρόπουλος με λει-απ ,ο Στουγιαννόπουλος με τρίποντο και ο Παπαντωνίου με λει-απ έγραψαν το 45-48.Ο Τσιβράς ισοφάρισε με τρίποντο 48-48 και ο Σιδηρόπουλος με σουτ το 48-50.Από το ζωγραφιστό ο Ανδρικόπουλος το 50-50 και το δεκάλεπτο τελείωσε 50-53 με τρίποντο ο Γεωργιάδης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με σερί 0-9 το σκορ έγινε 50-62 για τους PartyZan με 2/2 βολές ο Παπαναστασίου με 4 πόντους και ο Σκουτέλας με 5 πόντους (1 τρίποντο). Ο Τσάπαλος με 1/2 βολές το 51-62 για τους Oklaχωμα Thunder.Κλέψιμο και λει-απ ο Σκουτέλας για το 51-64 και με σουτ ο Ανδρικόπουλος το 53-64.Ο Γεωργιάδης το 53-66 και ο Σαχινίδης με τρίποντο το 56-66.Απάντησε με τρίποντο ο Γεωργακόπουλος το 56-69 και ο Βολτέας με τρίποντο το 59-69.Με 2/2 βολές ο Παπαντωνίου το 59-71 και ο Τσάπαλος με λει-απ  και ο Ανδρικόπουλος με 4 πόντους το 65-71.Ο Παπαντωνίου με 1/2 βολές (0.52 )και ο Στουγιαννόπουλος με 1/2 βολές (0.18) έγραψαν το 65-73.Το τελικό 67-73 πέτυχε ο Ανδρικόπουλος (0.14)

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Παπαντωνίου με 20 πόντους,4 ριμπάουντ,2 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Σιδηρόπουλος με 9 πόντους,8 ριμπάουντ,5 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Ανδρικόπουλος με 16 πόντους.5 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα,ο Μάνδυλας με 12 πόντους,5 ριμπάουντ,3 ασίστ,3 κλεψίματα και ο Παπαναστασίου με 11 πόντους,4 ριμπάουντ,2 ασίστ και 3 κλεψίματα.