8.3%
33.3%
41.7%
18.2%

Τελευταία αγωνιστική των ομίλων για το Summer League και σε ένα βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι μεταξύ των Σουβλέηκερς και των Pigs, μιας και καμία από τις δύο ομάδες δεν θα συνέχιζε στη διοργάνωση, οι μεν ήθελαν να κάνουν την πρώτη τους νίκη στον όμιλο και οι δε να καταφέρουν να κλείσουν τη σεζόν με μία ακόμα νίκη, πριν ξεκινήσουν οι διακοπές. Τελικά το κίνητρο των Σουβλέηκερς, οι οποίοι δεν ήθελαν σε καμία περίπτωση να αποχαιρετήσουν τη διοργάνωση με 0 νίκες, φάνηκε ισχυρότερο και επικράτησαν σχετικά εύκολα με 56-40 των Pigs.

Στην πρώτη περίοδο οι Pigs μπήκαν δυνατά και κατάφεραν περίπου στα μισά να προηγηθούν και με νταμπλ σκορ 7-14, έπειτα από το τρίποντο του Δημητριάδη Δ. και το όμορφο καλάθι του Τσιτούρα. Στη συνέχεια οι Σουβλέηκερς έτρεξαν ένα σερί 6-1 έως τη λήξη του δεκαλέπτου και μείωσαν τη διαφορά στους 2, με τους Μαστοράκη, Σταματίου και Κωστή να πετυχαίνουν από ένα καλάθι, γράφοντας το 13-15 σαν τελικό σκορ της πρώτης περιόδου.

Οι Σουβλέηκερς ξεκίνησαν το δεύτερο δεκάλεπτο, ακριβώς όπως τελείωσαν το πρώτο, ισοφαρίζοντας για πρώτη φορά τον αγώνα με ένα δίποντο του Μαστοράκη. Η συνέχεια ήταν καθηλωτική, μιας και είδαμε την πιο ανταγωνιστική από τις 4 περιόδους με τις ομάδες να είναι σε απόσταση βολής η μία από την άλλη μέχρι και το σφύριγμα της λήξης του ημιχρόνου. Οι Pigs κατάφερναν να διατηρούν τη επαφή τους με το σκορ κυρίως χάρη στους Δημητριάδη Β. (5 πόντοι) και Μιχαλούδη (4 πόντοι), όμως ο πλουραλισμός στο σκοράρισμα των Σουβλέηκερς ήταν δύσκολο να περιορισθεί για πολύ.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Pigs μπήκαν δυνατά και ισοφάρισαν με εύστοχο σουτ του Δημητριάδη Β. και μία βολή από τον Δριβάκο, όμως αυτή θα ήταν και η τελευταία φορά που θα τους έβρισκε κοντά στο σκορ. Οι Σουβλέηκερς τρέχοντας ένα εντυπωσιακό 10-0, με κύριο εκφραστή τον Τζανή, που σκόραρε τους 6 από τους 10 πόντους, έχτισαν μία διαφορά, που διατήρησαν και μέχρι το τέλος της περιόδου (41-30).

Στην τέταρτη περίοδο οι Pigs πίεσαν πολύ για την ανατροπή, παίζοντας πιεστική άμυνα σε όλο το γήπεδο από την αρχή, όμως δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να πλησιάσουν στο σκορ και να αγχώσουν τους Σουβλέηκερς, παρ’ ότι έκλεψαν μπάλες, κέρδισαν φάουλ και βολές, αλλά ήταν αρκετά άστοχοι σκοράροντας μόλις 10 πόντους σε όλη την περίοδο, με μόνη αξιόπιστη λύση τον Δημητριάδη Β., που πέτυχε τους 6 από αυτούς. Από την άλλη οι Σουβλέηκερς έδειξαν χαρακτήρα και με υπομονή, διάβαζαν σωστά τις φάσεις και πετύχαιναν κρίσιμα καλάθια κόβοντας τις όποιες ελπίδες για ανατροπή είχαν οι Pigs. Οι Σουβλέηκερς διατηρώντας τον επιθετικό τους πλουραλισμό και σε αυτή την περίοδο, πέτυχαν 15 πόντους με 5 διαφορετικούς σκόρερ (Μαστοράκης, Κωστής, Έξαρχος, Σταματίου και Furness) και έτσι διαμόρφωσαν το τελικό 56-41.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Δημητριάδης Β. με 16 πόντους με 1 τρίποντο, ενώ για τους νικητές 15 είχε ο Κωστής με 2 τρίποντα. Στα ριμπάουντ 12 είχε ο Τσιτούρας με 4 επιθετικά, ενώ από 11 οι Σταματίου και Furness, με 3 επιθετικά έκαστος.