22.5%
0.0%
49.1%
14.3%

Το ροζ φύλλο ήταν αναγκαίο και για τις δύο ομάδες, Athens Supergrungers-Ballywood, καθώς θα έδινε ελπίδες πρόκρισης στους μεν και θα εξασφάλιζε την πρόκριση στους δε. Τελικά όμως μόνο η παρέα του Θεοδώρου χαμογέλασε με τελικό σκορ 47-58.

Ο Παπαδάκης άνοιξε το σκορ μετά από πάσα του Τσίπρα, ωστόσο με δύσκολο ντράιβ ο Σταματίου έκανε το 2-4. Ο Λιούτας σκόραρε δύο φορές είδε όμως τον Παπαδόπουλο να βάζει δύο τρίποντα για το 9-10, μέχρι ο Χριστόπουλος με τρίποντο κάνει το 9-13.

Ο Κολλιόπουλος με τρίποντο ισοφάρισε το ματς σε 17-17, η συνέχεια είχε έναν όμως πρωταγωνιστή. Τον Τσίπρα, ο οποίος έβαλε δέκα σχεδόν σερί πόντους-διακόπηκε μόνο από το καλάθι του Σταματίου- κάνοντας το σκορ 19-27, ενώ έβγαλε και ασίστ στον Αϊβαλιώτη για το 19-29 του ημιχρόνου!

Ο Παπαδόπουλος βγήκε και πάλι μπροστά για την ομάδα του και με δύο συνεχόμενα τρίποντα έκανε το σκορ 27-31, ενώ λίγο πριν ο Θεοδώρου είχε σκοράρει με coast to coast. Δύο καλάθια του Παπαδάκη και ένα του Μανίνα πήγαν το ματς στο 32-39, με το δεκάλεπτο να κλείνει ο Κατσαμπάνης 33-43.

Η ανωτερότητα των Athens Supergrungers ήταν φανερή παρότι οι αντίπαλοι έβαλαν μερικά καλά σουτ. Τρίποντο από τον Πέπα για το 36-45, και απάντηση με πάσα Χριστόπουλου και ποστ Κατσαμπάνη για το 36-47. Τρίποντο από Θεοδώρου και Παπαδόπουλο αντίστοιχα, ενώ ο πρώτος πάσαρε στον Κατσαμπάνη για το 44-56. Το τελικό σκορ-47-58- έγραψε ο Πέπας με τρίποντο.

MVP o Τσίπρας με 12 πόντους(100% ευστοχία) και 9 ριμπάουντ, ο Κατσαμπάνης είχε 12 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ ο Παπαδάκης 10 πόντους και 11 ριμπάουντ. Από την άλλη ο Παπαδόπουλος έφτασε τους 15 πόντους.