17.4%
60.0%
31.6%
20.8%

Anonymous -Yugopiastika 35-45.Ντέρμπι για 3 δεκάλεπτα 33-33.Οι Anonymous έπαθαν μπλακ άουτ επιθετικά (2 πόντους μόνο)με τον Βλάχο και Μαλαθούνη αρκετά άστοχους και οι Yugopiastika, με τους Παπακώστα και Μερζιώτη να πετυχαίνουν τους 39 από τους 45 πόντους τις ομάδος τους,να συνεχίζουν αήττητοι έχοντας το απόλυτο σε 4 ματς.MVP του αγώνα ο Μερζιώτης με 19 πόντους,7 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 5-0 για τους Anonymous με τρίποντο ο Βλάχος και ο Δάσκαλος με hook.Οι Yugopiastika μείωσε σε 5-4 με 4 πόντους του Παπακώστα 1/2 βολές και τρίποντο. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βλάχος το 7-4.Απάντησε ο Μερζιώτης για το 7-6 και το δεκάλεπτο τελείωσε 8-6 με 1/2 βολές ο Δρόσος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Χατζηβασιλείου πέτυχε το 10-6 για τους Anonymous. Με σερί 0-9 πέρασαν μπροστά στο σκορ οι Yugopiastika με 10-15 με 6 πόντους ο Μερζιώτης και τρίποντο ο Παπακώστας. Απάντησαν με 7-0 και το σκορ έγινε 17-15 με σουτ ο Σακελαρόπουλος,ο Μαλαθούνης με τρίποντο και ο Δάσκαλος με σουτ.Ισοπαλία 17-17 με καλάθι ο Παπακώστας. Το τρίποντο ο Μαλαθούνης για το 20-17 και το δεκάλεπτο τελείωσε 20-19 με λει-απ ο Παπακώστας.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Αδάμης πέτυχε το 22-19 για τους Anonymous. Οι Yugopiastika ισοφάρισαν με τρίποντο του Παπακώστα 22-22. Ο Μαλαθούνης με hook και με σουτ ο Παπαδήμας το σκορ έγινε 26-22.Ο Μερζιώτης με σουτ το 26-24 και Ο Μαλαθούνης απάντησε για το 28-24.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μερζιώτης το 28-26 και ο Μαλαθούνης με τρίποντο για το 31-26 Με ντράιβ ο Γεωργακόπουλος και με σουτ ο Μερζιώτης το σκορ έγινε 31-30.Ο Κωνσταντινίδης πέτυχε το 33-30 και το δεκάλεπτο τελείωσε 33-33 ο Παπακώστας με 1/2 βολές και ο Γεωργακόπουλος με 2/2 βολές.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Yugopiastika πέρασαν μπροστά στο σκορ με 33-38 με τρίποντο ο Μερζιώτης και με λει-απ ο Παπακώστας. Οι Anonymous μείωσαν με σουτ του Αδάμη σε 35-38 και το τελικό σκορ 35-45 έγραψαν ο Πάτρας με λει-απ, με σουτ ο Μερζιώτης και ο Παπακώστας με τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Παπακώστας με 20 πόντους,5 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Βλάχος με 5 πόντους,11 ριμπάουντ,1 ασίστ ,5 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Μαλαθούνης με 13 πόντους ,8 ριμπάουντ και 1 ασίστ