25.0%
34.8%
43.8%
16.0%

Οι Anonymous κέρδισαν με 84-81 την B.C. Abla στη δεύτερη παράταση, μετά από ένα εκπληκτικό ματς που κρίθηκε με buzzer beater τρίποντο του Παπαδήμα! Ως εκεί, οι Anonymous είχαν και πάλι κάνει ανατροπή στην κανονική διάρκεια, με την B.C. Abla να επιστρέφει δύο φορές στην 1η και τη 2η παράταση από το -6 και το -8 αντίστοιχα, σε έναν ωραίο αγώνα όπου σκόραραν όλοι όσοι αγωνίστηκαν!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Κεραμυδά και τον Σακελαρόπουλο να σκοράρουν για τους Anonymous, για να μειώσουν ο Φλίγκος με τον Αθανασιάδη σε 5-4. Ο Σακελαρόπουλος έφερε την ομάδα του ως το 11-4, με τον Φλίγκο να απαντά και τον Δρόσο με τρίποντο να γράφει το 14-7 για τους Anonymous. Η πρώτη περίοδος έκλεισε από Φλίγκο και Αθανασιάδη στο 14-11, με τον Κατσάτσο να ισοφαρίζει το ματς στο 2ο δεκάλεπτο. Ο Κωνσταντινίδης σκόραρε για το 16-14, με τον Αθανασιάδη να βάζει μπροστά την B.C. Abla με 16-18. Ο Σακελαρόπουλος ισοφάρισε και πάλι, ενώ στο 20-20 μας έφεραν Φλίγκος και Δάσκαλος. Ο Κεραμυδάς σκόραρε για το 22-20, με τον Αθανασιάδη και τον Ορνεράκη να κλείνουν το ημίχρονο στο 22-25 για την B.C. Abla.

Στην επανάληψη οι Anonymous μπήκαν με 9-0 στα πρώτα 3 λεπτά, ο Βλάχος (που μαζί με τον Μακρή έφτασαν στο γήπεδο στα μισά του αγώνα και αγωνίστηκαν από το 3ο δεκάλεπτο και μετά) με τον Σακελαρόπουλο και τον Αδάμη έγραψαν το 31-25, με τον Βλάχο να σκοράρει για το 33-27 λίγο μετά. Η B.C. Abla, όμως, κατάφερε να τρέξει ένα απίστευτο 13-2 σερί (από το 31-25 και μετά) μέσα σε 2 λεπτά αγώνα, με τον Μακρή και τον Ορνεράκη να σκοράρουν ως το 33-38. Ο Κεραμυδάς απάντησε για το 35-38, αλλά η B.C. Abla είχε πια τον έλεγχο και με τον Φλίγκο, τον Κατσάτσο και τον Ορνεράκη πήγε στο 35-47 και το +12, ολοκληρώνοντας ένα 2-20 σερί!

Το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε στο 37-47 από τον Κασιώτη με τον Κωνσταντινίδη να σκοράρει για το 39-47 και τον Μακρή να απαντά για το 39-49 και το 41-51 μετά το καλάθι του Δρόσου. Ο Παπαδήμας με τον Βλάχο μείωσαν σε 46-51, με τον Φλίγκο και τον Μακρή να απαντούν, 46-55. Ξανά ο Βλάχος, με τον Δρόσο και τον Αδάμη έφεραν το ματς στο 52-55 με 1:50 για το φινάλε, για να γράψει ο Μακρής το 52-57. Ο Σακελαρόπουλος σκόραρε για το 54-57, με τον Ορνεράκη να έχει μια βολή στο 1:05 για το 54-58. Ο Σακελαρόπουλος με σουτ από τη γωνία έγραψε το 56-58, η B.C. Abla είχε 0/2 βολές στα 36 δευτερόλεπτα, με τον Σακελαρόπουλο να γράφει ωραίο ντράιβ για το 58-58 στα 28 δευτερόλεπτα. Η B.C. Abla έκανε λάθος με 24 δευτερόλεπτα στο ρολόι, αλλά οι δυο ομάδες έχασαν από ένα σουτ για να πάμε στην παράταση.

Εκεί ο Φλίγκος έγραψε το 58-60, ο Κεραμυδάς απάντησε για το 61-60, με τον Ορνεράκη να γράφει βολές για το 61-62. Με τον Βλάχο να έχει 7 μαζεμένους πόντους οι Anonymous ξέφυγαν με 68-62, με τον Φλίγκο και τον Αθανασιάδη να γράφουν δύο συνεχόμενα τρίποντο μπαίνοντας στο τελευταίο λεπτό για το 68-68! Ο Παπαδήμας με ντράιβ έγραψε το 70-68, ο Ορνεράκης με 2/2 βολές ισοφάρισε στα 40 δευτερόλεπτα, με τις δύο ομάδες να χάνουν ξανά από ένα σουτ ως την εκπνοή για να πάμε σε 2η παράταση.

Εκεί ο Βλάχος με τον Κωνσταντινίδη έβαλαν μπροστά με 74-70 τους Anonymous, για να γράψει τρίποντο για το 77-71 ο Παπαδήμας. Η B.C. Abla σκόραρε μόνο με βολές, ο Κασιώτης με 4 μαζεμένους πόντους έγραψε το 81-73. Τότε, ο Αθανασιάδης έβαλε τρίποντο, με τον Μακρή να έχει 2/2 βολές, τον Ορνεράκη 1/2 στα 41 δευτερόλεπτα για το 81-79. Οι Anonymous έκαναν λάθος (24άρι), με τον Ορνεράκη να παίρνει φάουλ στα 9 δευτερόλεπτα και να γράφει 2/2 βολές για το 81-81. Όμως, τον τελευταίο λόγο στο ματς τον είχε ο Παπαδήμας, που με τρίποντο στην εκπνοή κατάφερε και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του!

Για τους νικητές ο Βλάχος είχε 18 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Σακελαρόπουλος 18 πόντους, 15 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Παπαδήμας 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, 10 ασίστ, ο Δρόσος 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για την B.C. Abla ο Ορνεράκης είχε 20 πόντους, 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Φλίγκος 18 πόντους, 15 ριμπάουντ, 8 ασίστ, ο Αθανασιάδης 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Μακρής 19 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ.