23.8%
42.3%
28.3%
25.0%

Νικαια vs Aloperidin 40-47.Πρώτη νίκη για τους Aloperidin που μπήκαν αποφασισμένη να πάρουν την νίκη,με την Νίκαια να επιστρέφει από το -16(5-21)λίγο πριν το φινάλε 40-43,αλλά οι νικητές κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο.MVP του αγώνα ο Σταυρόπουλος με 28 πόντους,27 ριμπάουντ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 1/2 βολές ο Σιμιντζής Βλάσης  1-0 για την Νίκαια.Ο Σταυρόπουλος με 3 πόντους το 1-3 για τους Aloperidin.Ισοφάρισε ο Σιμιντζής Βλάσσης 3-3  με σουτ από την γωνία και με σερί 0-10 το δεκάλεπτο τελείωσε 3-13 με 4 πόντους ,ο Σταυρόπουλος  και ο Καλογερόπουλος και με hook ο Βασιλειάδης .

Δεύτερο δεκάλεπτο και  ο Σταυρόπουλος με σουτ και 1/2 βολές και με λει-απ ο Καλογερόπουλος  το 3-18 για τους Aloperidin.Ο Σιμιντζής Βλάσης  με λει-απ το 5-18 και με τρίποντο ο Σολδάτος το 5-21.Απάντησε με τρίποντο ο Σιμιντζής Βλάσης  και ο Χατζηαντωνίου για το 11-21.Τρίποντο ο Σολδάτος το 11-24.Ο Βλάσης με hook το 13-24 και ο Σταυρόπουλος το 13-26.Το δεκάλεπτο τελείωσε 15-26 με καλάθι ο Χατζηαντωνίου.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Σταυρόπουλος πέτυχε το 15-28 για τους Aloperidin.Ο Σιμιντζής Βλάσης μείωσε σε 18-28 με τρίποντο. Ο Σταυρόπουλος με hook το 18-30 και ο Καϊτατζής Παναγιώτης με λει-απ και ο Σταυρόπουλος με σουτ για το 22-30.Ο Καλογερόπουλος με 2/2 βολές το 22-32.Ο Καϊτατζής Στέλιος το 24-32.Ο Ανδριανάκης με 1/2 βολές το 24-33 και ο Καϊτατζής Παναγιώτης με 1/2 βολές το 25-33.Με λει-απ ο Σολδάτος το 25-35 και το δεκάλεπτο τελείωσε 28-35 με τρίποντο ο Σωτηρόπουλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καϊτατζής Στέλιος με λει-απ το 30-35 για την Νίκαια.Ο Σταυρόπουλος το 30-37 για τους Aloperidin με λει-απ .Με τρίποντο ο Καϊτατζής Παναγιώτης μείωσαν σε 33-37 και ο Σταυρόπουλος με σουτ το 33-39.Με γκολ φάουλ ο Καϊτατζής Στέλιος πέτυχε το 36-39 και ο Σταυρόπουλος με λέι-απ και 2/4 βολές για το 36-43.Με ντράιβ ο Καϊτατζής Παναγιώτης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χατζηαντωνίου για το 40-43.Το τελικό 40-47 έγραψε το Σταυρόπουλος με σουτ και με 2/4 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καλογερόπουλος με 8 πόντους,15 ριμπάουντ,3 ασίστ και 3 κοψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καϊτατζής Παναγιώτης με 8 πόντους ,11 ριμπάουντ,2 ασίστ και 4 κλεψίματα.