0.0%
52.0%
36.4%
24.1%

Με τον Βλάχο να έχει double double με 34 πόντους οι Anonymous κέρδισαν τους Aloperidin με 74-73 στην παράταση μετά από ένα τρομερό παιχνίδι. Οι νικητές ισοφάρισαν 4 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας, έμειναν 7 πόντους πίσω 1:36 πριν το τέλος της παράτασης, αλλά με μεγάλα τρίποντα πήραν το ροζ φύλλο, παρά τον τρομερό οίστρο του Σταυρόπουλου!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με Καλογερόπουλο και Σταυρόπουλο να σκοράρουν για το 0-6, με τον Βλάχο να απαντά. Καλογερόπουλος και Σταυρόπουλος έγραψαν και το 3-10, με τον Σταυρόπουλο να φέρνει την ομάδα του στο 5-14. Ο Σακελαρόπουλος μείωσε σε 7-14, με τον Σταυρόπουλο να φτάνει τους 12 πόντους για το 7-16, πριν κλείσει ο Σακελαρόπουλος το δεκάλεπτο στο 9-16. Στη 2η περίοδο ο Αδάμης με τον Βλάχο μείωσαν σε 13-16 και λίγο πιο μετά σε 16-17. Ο Σταυρόπουλος κράτησε την ομάδα του μπροστά, 16-19 και 18-21, με τον Βλάχο να απαντά στο ενδιάμεσο και να έρχεται και για το 22-21 λίγο μετά. Ο Σταυρόπουλος απάντησε για το 22-23, με τον Σακελαρόπουλο να γράφει το 25-23 και τον Χατζηβασιλείου να σκοράρει για το 27-23 της ομάδας του. Οι Aloperidin αντέδρασαν και προσπέρασαν με Σταυρόπουλο και Παπαδόπουλο πριν το ημίχρονο, 27-28.

Στην επανάληψη ο Αδάμης με τον Βλάχο έγραψαν το 31-28, με τον Σταυρόπουλο να απαντά για το 31-30. Ο Βλάχος με τον Δρόσο σκόραραν για το 35-30 της ομάδας τους, με τον Σακελαρόπουλο και τον Κουρέτση να φέρνουν το ματς στο 39-31. Οι Aloperidin με σερί 0-10 προσπέρασαν, ο Ανδριανάκης με τον Βασιλειάδη, τον Σταυρόπουλο και τον Παπαδόπουλο σκόραραν για το 39-41. Ο Βλάχος ισοφάρισε, Καλογερόπουλος και Σταυρόπουλος έγραψαν το 41-45, με τον Βλάχο και τον Σταυρόπουλο να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 43-47.

Στην 4η περίοδο ο Κουρέτσης με τον Αδάμη και τον Κωνσταντινίδη έβαλαν μπροστά τους Anonymous, 49-47, με τον Σταυρόπουλο και τον Καλογερόπουλο να απαντούν για το 49-53. Ο Βλάχος έβαλε βολές, ο Σταυρόπουλος είχε 1/2 με τον Κουρέτση να γράφει τρίποντο για το 54-55. Ο Βλάχος ισοφάρισε σε 55-55, οι δυο ομάδες έμειναν αρκετή ώρα άποντες, με τον Ανδριανάκη να σκοράρει για το 55-57 της ομάδας του. Αμφότεροι έχασαν από μία επίθεση, για να πάμε στα 4 δευτερόλεπτα όταν ο Κουρέτσης στο τρανζίσιον ισοφάρισε το ματς σε 57-57 από την πάσα του Βλάχου, για να πάμε στην παράταση, αφού οι Aloperidin δεν σκόραραν στο φινάλε.

Στην παράταση ο Καλογερόπουλος μπήκε με 4 πόντους για το 57-61, ο Βλάχος με τον Κουρέτση απάντησαν με βολές για το 60-61. Ο Σταυρόπουλος με τον Καλογερόπουλο έγραψαν το 60-67 για τους Aloperidin με 1:36 στο χρονόμετρο, με τον Δρόσο να γράφει τρίποντο αμέσως μετά. Οι Anonymous είχαν αρχίσει τα φάουλ, ο Ανδριανάκης είχε 4/4 βολές σε δύο φάσεις με ένα καλάθι του Αδάμη στο ενδιάμεσο, 65-71, για να χάσουν στη συνέχεια από μια επίθεση οι δυο ομάδες (λάθος επαναφορά οι Aloperidin) και να γράψει τρίποντο ο Βλάχος στα 57 δευτερόλεπτα για το 68-71. Οι Aloperidin είχαν 0/2 βολές, οι δυο ομάδες από ένα λάθος και οι Anonymous άλλη μια χαμένη επίθεση, για να έρθει ο Ιατρού στα 42 δευτερόλεπτα και να βάλει μια βολή. Ο Σακελαρόπουλος στα 32 δευτερόλεπτα έγραψε τρίποντο, 71-72, ο Καλογερόπουλος είχε 1/2 βολές στα 28 δευτερόλεπτα, με τον Βλάχο να σκοράρει τρίποντο για το 74-73 της ομάδας του και τους Aloperidin να μην καταφέρνουν να σκοράρουν στο τέλος, για να πάρουν οι Anonymous μια απίστευτη νίκη.

Για τους νικητές ο Βλάχος είχε 34 πόντους, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Σακελαρόπουλος 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Κουρέτσης 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, 10 ασίστ, ο Αδάμης 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Για τους Aloperidin ο Σταυρόπουλος είχε 41 πόντους, 26 ριμπάουντ, ο Καλογερόπουλος 15 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Ανδριανάκης 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 11 ασίστ.