29.4%
69.2%
30.8%
29.4%

Οι String Raftors κέρδισαν με 64-56 την B.C. Abla για να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στον όμιλο και να διατηρήσουν τις ελπίδες τους για πλέι οφς, αναγκάζοντας τους αντιπάλους τους στην πρώτη τους ήττα. Οι String Raftors είχαν τον έλεγχο στη μεγαλύτερη ώρα του ματς, αντέδρασαν σωστά όσες φορές η B.C. Abla προσπέρασε και πήραν το ροζ φύλλο με πλουραλισμό και τον Δημητρακόπουλο σε μεγάλη βραδιά και τον Βλυσσίδη να τον συνεπικουρεί.

Το ματς ξεκίνησε με τον Μητσόπουλο να σκοράρει. Ο Δημητρακόπουλος απάντησε, αλλά ο Κατσάτσος με τον Μητσόπουλο έγραψαν το 2-6 και το 4-8. Ο Λαμπρινάκος μείωσε, ο Μητσόπουλος συνέχισε, με τον Βλυσσίδη να γράφει τρίποντο για το 9-10 και τον Τρικαλιώτη να βάζει μπροστά την ομάδα του, για να έρθει ξανά ο Βλυσσίδης με τρίποντο, να ολοκληρώσει ένα 9-0 για την ομάδα του, 15-10. Το δεκάλεπτο έκλεισε από τον Ορνεράκη στο 15-13, με τον Κατσάτσο να ισοφαρίζει στη 2η περίοδο και τον Μητσόπουλο να γράφει το 15-17. Οι String Raftors αντέδρασαν ξανά και με νέο σερί, 10-0, έφεραν το ματς στο 25-17, ο Δημητρακόπουλος, με τον Γαλάνη και τον Θεοχάρη έγραψαν το 21-17, για να σκοράρει στη συνέχεια βολές ο Βλυσσίδης και ένα καλάθι ο Λαμπρινάκος για το +8 της ομάδας τους. Με αιχμή του δόρατος τον Μητσόπουλο η B.C. Abla αντέδρασε και ισοφάρισε τον αγώνα σε 25-25, με τον Ορνεράκη να τον συνεπικουρεί, για να γράψει καλάθι και φάουλ ο Δημητρακόπουλος για το 28-25. Ο Κατσάτσος με τον Μητσόπουλο απάντησαν για το 28-29, με το ημίχρονο να κλείνει με τρίποντο του Βλυσσίδη στο 31-29.

Στην επανάληψη ο Ορνεράκης έφερε το ματς στο 31-35 για την B.C. Abla, αλλά οι String Raftors δεν άφησαν τους αντιπάλους τους να ξεφύγουν, με τον Λαμπρινάκο, τον Τρικαλιώτη και τον Δημητρακόπουλο απάντησαν για το 37-35. Ξανά προβάδισμα με τον Σωτηρόπουλο και τον Ρενιέρη για την B.C Abla, για να γράψει ο Θεοχάρης το 39-38. Ο Μητσόπουλος έγραψε το 39-40 και ο Κατσάτσος το 41-43 σε αυτό που έμελλε να είναι το τελευταίο προβάδισμα της B.C. Abla στο ματς, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 45-43 από τον Μαγκαφά.

Στην 4η περίοδο ο Πορίκης έγραψε το 47-43 με τον Μητσόπουλο να μειώνει πριν έρθει ο Δημητρακόπουλος για το 49-45. Ο Πορίκης με τον Βλυσσίδη σκόραραν για το 54-46 της ομάδας τους, ο Ρενιέρης απάντησε αμέσως, 54-49, αλλά ο Δημητρακόπουλος με τον Πορίκη κράτησαν σε απόσταση ασφαλείας τους String Raftors, 58-49. Μία βολή από τον Ορνεράκη και στη συνέχεια διψήφια διαφορά από τον Τρικαλιώτη, 60-50. Ο Μητσόπουλος έβαλε βολές ξανά, ο Τρικαλιώτης απάντησε, με τον Ρενιέρη να στέλνει το ματς στο 62-56, αλλά τον Δημητρακόπουλο να απαντά μετά από επιθετικό ριμπάουντ στο τελευταίο λεπτό, 64-56, για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του.

Για τους νικητές ο Δημητρακόπουλος είχε 19 πόντους, 29 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Βλυσσίδης 14 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Τρικαλιώτης 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για την B.C. Abla ο Μητσόπουλος είχε 26 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Ορνεράκης 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Κατσάτσος 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Ρενιέρης 8 πόντους, 7 ριμπάουντ.