12.5%
28.6%
22.2%
24.1%

Σε ένα κλειστό ματς με χαμηλό σκορ οι Anonymous κατάφεραν να πάρουν διψήφια διαφορά με ένα καλό σερί στο τέταρτο δεκάλεπτο και να κερδίσουν τους Clerks B.C. 49-41. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Σακελαρόπουλος με 19 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Από την πρώτη περίοδο φάνηκε ότι οι ομάδες κατέβηκαν διαβασμένες, αφού καμία από τις δύο δεν έβρισκε διαδρόμους ή ελεύθερα σουτ στους παίχτες κλειδιά. Ο Σακελαρόπουλος έκανε το 2-0, ο Ρίζας έβαλε τρίποντο για το 2-3 και 5-3 από Σακελαρόπουλος και Αδάμη. Ο Χαντζής ισοφάρισε σε 5-5, ο Κωνσταντινίδης έκανε το 7-5 και 7-7 από τον Ρίζα για να τελειώσει η περίοδος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες βρήκαν καλύτερο ρυθμό, όμως συνέχισαν να είναι κοντά στο σκορ. Ο Παναγιώτης Αγγελωνίτης έγραψε το 7-10, 12-10 από Αδάμη και Δρόσο και 12-13 από τους Ρίζα και Αλέξανδρο Αγγελωνίτη. Ένα 6-0 από Κουρέτση και Αδάμη έβαλε μπροστά με 18-13 τους Anonymous, όμως οι Clerks απάντησαν με τους Ρίζα και Παναγιώτη Αγγελωνίτη για το τελικό 18-17 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Clerks μπήκαν δυνατά, έδειξαν να αποκτούν ρυθμό, όμως οι Anonymous γρήγορα απάντησαν και πήραν ξανά προβάδισμα. Ο Ρίζας έβαλε δύο τρίποντα για το 18-23, για να ακολουθήσει ένα 10-0 από Σακελαρόπουλο, Κουρέτση και Αδάμη για το 28-23. Χαντζής και Ρίζας μειωσαν σε 28-27 και ο Σακελαρόπουλος απάντησε με 5 δικούς του πόντους για το 33-27. Το τελικό 33-29 το έγραψε με ωραία ενέργεια ο Χαντζής.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συνέχισαν να πηγαίνουν καλάθι μέχρι τα μισά, όμως ένα ξέσπασμα των Anonymous στο δεύτερο πενταλεπτο τους έδωσε τη διαφορά και ουσιαστικά το ροζ φύλλο. Ο Ρίζας μείωσε σε 33-30, 35-30 από τον Σακελαρόπουλο και 35-33 ξανά με καλάθι του Ρίζα οι Clerks. Ο Αδάμης ανέβασε σε 37-33, 37-35 από τον Χαντζή και 41-35 με 2 συνεχόμενα καλάθια του Σακελαρόπουλου. Ο Ρίζας μείωσε ξανά στους 4(41-37) για να ακολουθήσει ένα 7-0 από Σακελαρόπουλο, Κουρέτση και Δρόσο για το +11(48-37)των Anonymous που τους έδωσε ουσιαστικά τη νίκη . Ο Χαντζής μείωσε σε 48-39, ο Κωνσταντινίδης έβαλε μια βολή για το 49-39 και 49-41 από τον Χαντζή, σκορ το οποίο ήταν το τελικό του αγώνα.

Για τους Anonymous, πέρα από τον Σακελαρόπουλο, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Κουρέτσης και Αδάμης. Για τους Clerks B.C. ξεχώρισαν οι Ρίζας και Χαντζής.