18.2%
50.0%
13.4%
5.9%

Carnavaliers vs Underdogz 47-24.Οι Underdogz έμειναν κοντά στο σκορ μέχρι το ημίχρονο(20-14),με τους Carnavaliers να καθαρίζουν το ματς στο 3ο δεκάλεπτο (37-19) και  πήραν την 2η νίκη τους.MVP του αγώνα ο Καραμάλης 4 πόντους,17 ριμπάουντ(13-4),2 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Παυλίδης για τους Carnavaliers 3-0,με τους Underdogz να ισοφαρίζουν με τον Ζέκο σε 3-3 .Ο Καραμάλης με 1/2 βολές το 4-3 και ο Λιόλιος με σουτ από την γωνία για το 4-5.Το δεκάλεπτο τελείωσε 11-5 με γκολ φάουλ ο Κομμάτας,λει-απ ο Καραίσκος και με 2/2 βολές ξανά ο Κομμάτας.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Carnavaliers με 7 πόντους (1 τρίποντο ) του Μυλώνα ξέφυγαν στο σκορ με 18-5.Ο Kαραχάλιος πέτυχε με λει-απ το 18-7 για τους Underdogz.Με ντράιβ ο Πασχαλίδης το 20-7 και το δεκάλεπτο τελείωσε 20-14 με 4 πόντους ο Ζέκο,1/2 βολές ο Λιόλιος και ο Κεφαλάς με σουτ από την γωνία.

Τρίτο δεκάλεπτο ο Καλόγηρος με ντράιβ έκανε το 22-14 για τους Carnavaliers ,με τους Underdogz να μειώνουν σε 22-16 με τον Ζέκο.Με 9-0 σερί το σκορ έγινε 31-16 με 2/2 βολές ο Καραΐσκος ,με σουτ ο Σακελλαρίδης και ο Καλόγηρος και με τρίποντο ο Δεληγιάννης.Ο Λιόλιος με σουτ έκανε το 31-18 και ο Καραμάλης με 1/2 βολές το 32-18.Με 1/2 βολές ο Kεφαλάς για το 32-19 και το δεκάλεπτο τελείωσε 37-19 με 2/2 βολές ο Καραΐσκος και ο Δεληγιάννης με τρίποντο.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με σερί 8-0 το σκορ έγινε 45-19 για τους Carnavaliers ,με 1/2 βολές ο Κομμάτας, ο Παυλίδης με 4 πόντους και με hook ο Μαρίνης .Ο Κεφαλάς σκόραρε ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ και με τρίποντο ο Γυπαράκης το 45-24 για τους Underdogz.Το ματς ολοκληρώθηκε 47-24 με καλάθι  του Καραμάλης από επιθετικό ριμπάουντ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Παυλίδης με 7 πόντους,9 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Κομμάτας με 6 πόντους,5 ριμπάουντ,3 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ζέκο με 9 πόντους,10 ριμπάουντ(3-7) και 1 κλέψιμο.