0.0%
33.3%
23.3%
27.3%

Δύο ομάδες από διαφορετικές κατηγορίες συναντήθηκαν στο κλειστό του Περιστερίου για το Summer League και μας χάρισαν ένα ωραίο παιχνίδι. Θαλασσολυκοι και MyRema State Warriors αναμετρήθηκαν με τους δεύτερους να φεύγουν τελικά νικητές με 46-40.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι δύο ομάδες προσπάθησαν να δείξουν τις διαθέσεις τους οι MyRema έτρεξαν ένα σερί 8-2 με τρίποντα από τον Αηδόνη και τον Βερύκιο,με τους Θαλασσόλυκους να ισορροπούν το δεκάλεπτο που έκλεισε στο 12-10 υπέρ των MyRema.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ρυθμός και το στυλ παιχνιδιού των δύο ομάδων δεν άλλαξε πολύ με την είσοδο του Μενεξιάδη οι Θαλασσόλυκοι δυνάμωσαν κάτω απ το καλάθι αλλα πάντα οι Myrema είχαν απαντήσεις έτσι πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 21-18.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι Θαλασσόλυκοι πάταγαν καλύτερα στο παρκέ και περάσαν και μπροστά με βολές του Μενεξιάδη για το 21-22,απ το σημείο αυτό και μετά οι φιλοξενούμενοι ήταν ασταμάτητοι έτρεξαν ένα σερί και με συνεχόμενους πόντους το υ Δημητριάδη έκλεισε η περίοδος προηγούμενοι με 25-34.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν δεδομένο πως οι MyRema δεν θα παράταγαν το παιχνίδι έτσι απλά γρήγορα έριξαν την διαφορά με τον Σταυρίδη να χτυπάει αρκετές φορές στο ανοιχτό γήπεδο και μάλιστα λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού πέρασαν και μπροστά με τρίποντη βόμβα του Μπακάλη.Στο τελευταίο λεπτό οι Θαλασσολυκοι έχασαν δύο ευκαιρίες να ισοφαρίσουν το παιχνίδι και έτσι μετά απο φάουλ που έγιναν το ματς έληξε στο 46-40.

Απ τους νικητές ο Σταυρίδης είχε 15 πόντους με τον Βερύκιο να προσθέτει άλλους 15 πόντους.Για τους Θαλασσόλυκους ο Βασιλακόπουλος είχε 10 πόντους ενώ ο Καραγιαννίδης πρόσθεσε άλλους 8.