6.7%
59.4%
41.9%
12.0%

Underdogz vs Τουβλέικερς 41-64.Οι Τουβλέικερς πήραν μια εύκολη νίκη,βρέθηκαν στο 2ο δεκάλεπτο 2-21 μπροστά στο σκορ,οι Underdogz μείωσαν σε 17-21 στο ξεκίνημα του 3ου αλλά οι νικητές, με τα τρίποντα του Μαρίνου ξέφυγαν στο σκορ και έκλεισαν το 3ο δεκάλεπτο 24-36.Στο 4ο ανέβασαν στροφές και ήρθε εύκολα η νίκη..MVP του αγώνα ο Φιορεντίνος με 22 πόντους ,12 ριμπάουντ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 1/2 βολές ο Δογράματζιαν και ο Φιορεντίνος με hook το 0-3 για τους Τουβλέικερς.Με σουτ ο Στεβόλαιμος το 2-3 για τους Underdogz και το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 0-13 για το 2-16 με 6 πόντους ο Δογράματζιαν 2/4 βολές ,με λει-απ και καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ, ο Φιορεντίνος με 5 πόντους και ο Κοσκεράς με 2/2 βολές.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με 5 πόντους ο Φιορεντίνος οι Τουβλέικερς πέτυχαν το 2-21.Οι Underdogz ανέβασαν στροφές και με σερί 8-0 έκλεισαν το δεκάλεπτο 10-21 με 6 πόντους ο Πέττας και ο Λιόλιος με σουτ.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Underdogz μείωσαν με σερί 7-0 σε 17-21 με τον Πέττα.Ο Μαρίνος με τρίποντο και ο Φιορεντίνος με λεί-απ το 17-26 για τους Τουβλέικερς .Ο Στεβόλαιμος με λει-απ το 19-26 και ο Μαρίνος με νέο τρίποντο το 19-29.Ο εξαιρετικός Πέττας έγραψε με σουτ το 21-29,αλλά ο Μαρίνος και ο Φιορεντίνος πέτυχαν το 21-33.Ο Κεφαλάς με 1/2 βολές και ο Στεβόλαιμος με σουτ μείωσαν σε 24-33 και το δεκάλεπτο τελείωσε 24-36 με σουτ ο Λειβαδάς και ο Αγγουριδάκης με 1/2 βολές.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Underdogz με 5 πόντους του Kαραχάλιου(1 τρίποντο)για το 29-36.Απάντησαν οι Τουβλέικερς για το 29-41 με λει-α[ ο Φιορεντίνος και ο Αγγουριδάκης με γκολ φάουλ .Ο Κεφαλάς πέτυχε το 31-41 και ο Μαρίνος με σουτ το 31-43.Με 4 πόντους ο Λιόλιος έγραψε το 35-43 και ο Φιορεντίνος με 4 πόντους,Γαζεπίδης με 2/2 βολές και ο Κοσκέρας με 1/2 βολές για το 35-50.Ο Ιωάννου με σουτ το 37-50 και ο Φιορεντίνος με 1/2 βολές για το 37-51. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λιόλιος το 39-51.Με σερί 0-13 καθάρισαν το ματς οι Τουβλέικερς 39-64 με 6 πόντους ο Κοσκεράς,1/2 βολές ο Γαζεπίδης,3 πόντους ο Φιορεντίνος και ο Αγγουριδάκης με τρίποντο.Το τελικό 41-64πέτυχε με λει-απ ο Σινάνης.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Αγγουριδάκης με 7 πόντους,7 ριμπάουντ,2 ασίστ,3 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Δογράματζιαν με 9 πόντους,11 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Πέττας με 15 πόντους και 4 ριμπάουντ.