19.0%
78.6%
36.1%
19.4%

Οι Τουβλέικερς κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 58-50 κόντρα στους MyRema State Warriors και να μείνουν ισόβαθμοι με τους Airball B.C. και τους Carnavaliers στην κορυφή του ομίλου. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Αγγουριδάκης με 10 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι MyRema State Warriors μπήκαν δυνατά, όμως οι Τουβλέικερς δεν άργησαν να βρουν ρυθμό και ισορρόπησαν το παιχνίδι. Μπακάλης και Αηδόνης έκαναν το 0-6, ο Φιορεντίνος μείωσε σε 2-6 και 2-9 ξανά με τρίποντο του Μπακάλη. Τρίποντο ο Λειβαδάς, απάντηση του Μπακάλη και ξανά τρίποντο ο Λειβαδάς για το 8-12 και καλάθι ξανά από τον Μπακάλη για το 8-14. Κοσκεράς, Αγγουριδάκης και Γαζεπίδης ισοφάρισαν σε 14-14, για να γράψει ο Σταυρίδης το τελικό 14-16 του δεκαλέπτου.

Στην δεύτερη περίοδο οι Τουβλέικερς βρήκαν εξαιρετικό ρυθμό σε άμυνα και επίθεση, πήραν κεφάλι στο σκορ και ανέβασαν ψυχολογία. Αγγουριδάκης και Λειβαδάς έβαλαν μπροστά με 19-16 την ομάδα τους, ο Μαυρωνάς μείωσε σε 19-18 και ακολούθησε ένα 7-0 από Κοσκερά και Δογραματζιάν για το 26-18 και 26-20 από τον Σταυρίδη. Δογραματζιάν και Κοσκεράς ξανά για το 30-20, 30-22 από τον Σταυρίδη και τρίποντο του Αγγουριδάκη για το 33-22. Μπακάλης, Αηδόνης και Σταυρίδης μείωσαν σε 33-28 και ο Καμινάρης έγραψε το τελικό 35-28 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι MyRema έδειξαν ανανεωμένοι από την διακοπή του ημιχρόνου, μπήκαν με όρεξη και έφεραν το ματς στα ίσα. Ο Σταυρίδης μείωσε σε 35-30, 37-30 από τον Φιορεντίνο και 37-32 από τον Σταυρίδη ξανά. Ο Μαρίνος ανέβασε με 4 δικούς του πόντους σε 41-32, για να μειώσουν σε 41-39 οι Παληβογιάννης, Μαυρωνάς και Αηδόνης. Ο Κοσκεράς ανέβασε σε 43-39 και ο Αηδόνης μαζί με τον Παληβογιάννη ισοφάρισαν για το τελικό 43-43 της περιόδου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ψυχραιμία κάπου χάθηκε και από τις δύο πλευρές, όμως οι Τουβλέικερς είχαν την πολυτέλεια να έχουν μεγαλύτερο ροστερ κι έτσι έπαιξαν οι πιο ήρεμοι και αυτό ήταν κάτι που τους βοήθησε για να πάρουν τη νίκη. Ο Αγγουριδάκης με τρίποντο έγραψε το 46-43, 46-44 από τον Μαυρωνά και 49-44 από τον Μαρίνο. Ο Σταυρίδης μείωσε σε 49-47, ο Μαρίνος έγραψε ξανά τρίποντο για το 52-47 και 52-49 με 2/2 βολές του Σταυρίδη. Ο Κοσκεράς έκανε το 54-49, ο Μαυρωνάς μείωσε σε 54-50 και προς το τέλος ο Κοσκεράς έκανε ένα 4-0 για να καθαρίσει τη νίκη και να γράψει το τελικό 58-50 του αγώνα.

Για τους Τουβλέικερς, πέρα από τον Αγγουριδάκη, πολύ καλό ματς έκανε επίσης ο Κοσκεράς. Για τους MyRema State Warriors ξεχώρισαν οι Σταυρίδης και Μπακάλης.