17.5%
20.0%
16.7%
0.0%

Carnavaliers vs Θαλασσολυκοι 48-21.Με το μυαλό τους στο τελικό τις Κυριακής οι Carnavaliers σοβαρεύτηκαν στο 3ο δεκάλεπτο 26-15 και πήραν εύκολα την νίκη.Οι Θαλασσόλυκοι άντεξαν μέχρι το ημίχρονο 12-9 . MVP  του αγώνα ο Καλόγηρος με 14 πόντους ,4 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Πρώτο δεκάλεπτο και ο Χριστοδουλόπουλος και ο Βασιλακόπουλος  πέτυχαν το 0-4 για τους Θαλασσόλυκους.Ο Δεληγιάννης με λει-απ ,ο Ανδρίκος με 1/2 βολές και ο Μαρίνης με hook το 5-4 για τους Carnavaliers .Ο Δημητριάδης με 1/2 βολές και ο Βασιλακόπουλος το 5-7.Το δεκάλεπτο τελείωσε 7-7 με σουτ ο Μαρίνης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ήταν απελπιστικά άστοχες στα πρώτα 8 λεπτά του παιχνιδιού με τον Κομμάτα να σπάει το ρόδι με τρίποντο το 10-7 και το 12-7 πέτυχε ο Δεληγιάννης για τους Carnavaliers .Το δεκάλεπτο τελείωσε με 12-9 με σουτ ο Καραγιαννίδης για τους Θαλασσόλυκους.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καραγιαννίδης το 12-11 για τους Θαλασσόλυκους.Ο Καλόγηρος με λει-απ το 14-11 για τους Carnavaliers και ο Μενεξιάδης το 14-13.Ο Καλόγηρος με τρίποντο και με 1/2 βολές έγραψε το 18-13 για να μειώσει ο Μενεξιάδης σε 18-15.Το δεκάλεπτο τελείωσε 26-15 με τρίποντο ο Καλόγηρος και Δεληγιάννης και με λει-απ ο Μαρίνης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με σερί 13-0 το σκορ έγινε 39-15 για τους Carnavaliers με τρίποντο και λει-απ ο Δεληγιάννης ,ο Πασχαλίδης με 2/2 βολές και τρίποντο και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παυλίδης.Ο Αναγνώστου και ο Χριστοδουλόπουλος  πέτυχαν το 39-19 και ο Ανδρίκος με 2/2 βολές και ο Μαρίνης με σουτ το 43-19.Ο Χριστοδουλόπουλος  ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 43-21 και το τελικό 48-21 έγραψαν ο Καλόγηρος με τρίποντο και με λει-απ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Πασχαλίδης με 6 πόντους 6 ριμπάουντ,1 ασίστ ,1 κλέψιμο και 2 κοψίματα και ο Μαρίνης με 8 πόντους,4 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Χριστοδουλόπουλος  με 6 πόντους,14 ριμπάουντ και 1 κόψιμο και ο Μενεξιάδης με 4 πόντους,5 ριμπάουντ,2 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.