25.0%
22.2%
37.2%
24.0%

Την πρώτη του νίκη κατάφερε να πάρει ο Κατσαπλιαϊκός, ο οποίος εκμεταλλευτηκε την ταχύτητα και τη νεανικότητα του στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και αυτό ήταν κάτι που δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν ως το τέλος οι μαχητικοί Θαλασσόλυκοι, που τελικά έχασαν με 52-41. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Μπάλας με 21 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 τάπα.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά “πιασμενες” στο ματς, έβρισκαν καλάθια με αρκετή δυσκολία κι έτσι το σκορ ήταν πολύ χαμηλό. Ο Κορνέλης έκανε το 2-0, οι Βασιλακόπουλος και Παπαδόπουλος έγραψαν το 2-4 και 8-4 από τους Ραγκούση και Μπάλα. Το τελικό 8-6 της περιόδου γράφτηκε από τον Βασιλακόπουλο.

Στην δεύτερη περίοδο οι δύο ομάδες έδειξαν να βρίσκουν σιγά σιγά τον ρυθμό τους και όντας πιο ζεστοι πλέον απέδιδαν πιο αποτελεσματικο μπάσκετ. Ο Κορνελης έγραψε το 10-6,ο Πανόπουλος μείωσε σε 10-9 και 12-9 από τον Μπάλα. Καλάθι ξανά ο Πανόπουλος για το 12-11 και 18-11 από τον Μπάλα. Γρήγορη απάντηση με 0-7 οι Θαλασσόλυκοι για το 18-18 και 22-18 από τον Παπαδόπουλο και τον Κορνελη. Μια βολή του Γκότση για το 22-19 και 24-19 από τον Γκουτζελούδη για να πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κατσαπλιαϊκός συνέχισε να δίνει τον γρήγορο ρυθμό που του αρέσει, κάτι το οποίο δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν οι Θαλασσόλυκοι κι έτσι η διαφορά ανέβηκε αισθητά. Ο Παπαδόπουλος μείωσε σε 24-21, ο Μπάλας έκανε το 26-21 και 26-23 από τον Βασιλακόπουλο. Μπάλας και Κορνελης για το 29-23,για να φέρουν το ματς στον πόντο οι Θαλασσόλυκοι με τους Βασιλακόπουλο και Παπαδόπουλο (29-28). Ένα 12-0 σε εκείνο το σημείο από τον Κατσαπλιαϊκό με τους Μπάλα και Κορνέλη, ανέβασε τη διαφορά στους 13 (41-28) και έδωσε αέρα νικητή στην ομάδα του Παπαδόπουλου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Θαλασσόλυκοι προσπάθησαν για την ανατροπή, όμως ο Κατσαπλιαϊκός είχε λύσεις και έμεινε άνετος ως τη νίκη. Βασιλακόπουλος και Παπαδόπουλος μειωσαν σε 41-32,ο Ραγκούσης ανέβασε σε 42-32 και 42-35 από τον Πρέκα. Ξανά καλάθι ο Κορνέλης για το 44-35, 44-36 από τον Πρέκα και 46-41 από τον Παπαδόπουλο. Στη συνέχεια για τον Κατσαπλιαϊκό έβαλαν από ένα καλάθι οι Μπάλας, Κωνσταντινίδης και Παπαδόπουλος για να γράψουν το τελικό 52-41 του αγώνα.

Για τον Κατσαπλιαϊκό, πέρα από τον Μπάλα, φοβερό ματς έκανε και ο Κορνέλης. Για τους Θαλασσόλυκους ξεχώρισαν οι Παπαδόπουλος και Βασιλακόπουλος.