28.6%
39.1%
38.2%
23.3%

Οι Carnavaliers έγιναν η πρώτη ομάδα που κατάφερε να κερδίσει τους Airball στο φετινό Summer League, με σκορ 52-56. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Μυλωνάς με 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Από την πρώτη περίοδο του αγώνα φάνηκε ότι το ματς θα είναι ντέρμπι με χαμηλό σκορ, με τις δύο ομάδες να έχουν διαβάσει το ματς πολύ καλά. Ο Μουμούρης έκανε το 2-0, οι Πασχαλίδης, Παυλίδης και Κομμάτας έκαναν το 2-5 και ο Μουμούρης έβαλε μια βολή για το 3-5. Ο Παυλίδης έβαλε ένα καλάθι για το 3-7 και ακολούθησε ένα 7-0 από τους Ζούλη, Λαγοπόδη, Σταμούλη και Καραχρήστο για το τελικό 10-7 της περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο οι Airball συνέχισαν να έχουν το προβάδισμα, όμως οι Carnavaliers δεν τους άφηναν να ξεφύγουν. Ο Καραχρήστος έκανε το 12-7, οι Παυλίδης και Καλόγηρος 12-11 και 14-11 από τον Ζούλη. Ο Καλόγηρος ισοφάρισε, ο Ζούλης έγραψε το 15-14, ο Παυλίδης απάντησε με 15-16 και 4 συνεχόμενοι από τον Ζούλη για το 19-16. Ο Παπανικολάου απάντησε με 0-4 για το 19-20 και 7-0 από Τσάκαλη, Γιατροπούλη και Μουμούρη για το 26-20, με τον Καλογηρο να βάζει τρίποντο για το τελικό 26-23 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο το παιχνίδι συνέχισε να είναι ντέρμπι, χωρίς κανείς να μπορεί να ξεφύγει παρόλο που πότε έπαιρνε προβάδισμα ο ένας και πότε ο άλλος. Ο Μουμούρης έγραψε τρίποντο για το 29-23, οι Δεληγιάννης και Μυλωνάς απάντησαν με 29-28 και ξανά καλάθι από τον Μουμούρη για το 31-28. Τρίποντο ισοφάρισης του Μυλωνά, ο Κυρούδης έγραψε το 33-31 και 0-5 από Μυλωνά και Δεληγιάννη για το 33-36. Γιατροπούλης και Κυρούδης έβαλαν από ένα καλάθι για το 37-36 και το ίδιο οι Παυλίδης και Κομμάτας για το 37-40. Το τελικό 40-40 του δεκαλέπτου γράφτηκε από τον Σταμούλη.

Στην τελευταία περίοδο οι Airball μπήκαν πολύ δυνατά, όμως οι Carnavaliers έκαναν ένα τρομερό σερί, ανέτρεψαν το σκορ και πήραν τη νίκη. Καραχρήστος, Ζούλης, Σταμούλης και Κυρούδης έκαναν ένα 9-0 για το 49-40, με τους Carnavaliers να απαντούν με 0-12 με σκόρερ τους Πασχαλίδη, Μυλωνά και Λαγοπόδης για το 49-52. Δύο λεπτά πριν τη λήξη ο Κυρούδης ισοφάρισε με τρίποντο σε 52-52, για να ακολουθήσουν από μια άστοχη επίθεση για κάθε ομάδα. Ο Πασχαλίδης έβαλε μια βολή με 1.27 να μένει, ακολούθησαν δύο άστοχες επιθέσεις των Airball και ενδιάμεσα μια από τους Carnavaliers. Με 30 να μένουν ο Πασχαλίδης θα γράψει ξανά 1/2 βολές και θα κάνει το 52-54 και στην συνέχεια ο Κομμάτας θα μπλοκάρει το τρίποντο του προσωπικού του αντιπάλου. Με 9″ να μένουν πλέον ο Μυλωνάς βάζει 1/2 (52-55), ο Κομμάτας παίρνει επιθετικό ριμπάουντ, φάουλ και βάζει και αυτός 1/2 για να καθαρίσει ουσιαστικά το ματς, αφού εμέναν μόλις 7″ για λήξη. Στη συνέχεια το 52-56 δεν άλλαξε, αφού και το επόμενο τρίποντο των Airball ήταν αστοχο.

Για τους Carnavaliers, πέρα από τον Μυλωνά, πολύ καλό ματς έκανε και ο Καλόγηρος. Για τους Airball ξεχώρισε ο Ζούλης.